loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

METALPOL korzysta z systemu ERP Infor CloudSuite Industrial (SyteLine), w 2017 roku firma zdecydowała o zastosowaniu najnowszej wersji tego rozwiązania w wariancie on-premise. Wdrożenie zrealizowała firma ICOMP Sp. z o.o., autoryzowany partner Infor w Polsce.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Odlewnia METALPOL Węgierska Górka Sp. z o.o. jest jednym z najstarszych zakładów w Polsce, którego historia sięga aż 1838 roku. Firma jest renomowanym dostawcą produktów z żeliwa sferoidalnego oraz szarego i specjalizuje się w produkcji odlewów dla branż: motoryzacyjnej, maszynowej, rolniczej, budowlanej i robót publicznych, górnictwa, kolejnictwa oraz armatury przemysłowej. Zakład zatrudnia około 250 pracowników.

Proces wytwarzania realizowany przez producenta wymagał rozwiązania informatycznego, które pozwalałoby zarządzać produkcją i śledzić na bieżąco rentowność poszczególnych produktów. System, według założeń, powinien także pozwalać na optymalizację procesów biznesowych, zapewniając osiągnięcie wyższej efektywności. Biorąc pod uwagę funkcjonalności dostępnych na rynku rozwiązań, zarząd zdecydował się na Infor CloudSuite Industrial (SyteLine). Oprogramowanie zostało wybrane spośród 18 analizowanych produktów i wdrożone w 2012 roku. W 2017 nastąpiła aktualizacja do wersji 9-tej zapewniającej jeszcze lepsze zarządzanie finansami i zasobami przedsiębiorstwa oraz dostęp do udoskonalonych specjalistycznych funkcji dla przemysłu.

Obecnie około 60 użytkowników firmy METALPOL wykorzystuje Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) w takich obszarach jak: Projekty, Planowanie, Technologia, Zakupy, Sprzedaż, Magazyny, Finanse i Zaawansowana Kontrola Jakości. Platforma Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) to elastyczne rozwiązanie, które dostarczyło spółce funkcjonalność niezbędną do poprawy konkurencyjności. Dzięki Infor CloudSuite Industrial, firma METALPOL ma płynnie funkcjonujące procesy biznesowe, w których szczególną wagę przywiązuje się do informacji dostosowanej do roli pracownika, preferencji użytkownika, znajomości narzędzia, intuicyjnej nawigacji i dostosowania do danej branży.

Infor CloudSuite Industrial pozwala nam lepiej zarządzać finansami przedsiębiorstwa i przyczynił się do ujednolicenia danych, do których dostęp mają poszczególne jednostki biznesowe. Obecnie wszystkie informacje są ze sobą spójne i pochodzą z jednego źródła. Przed wdrożeniem systemu dane wykorzystywane przez poszczególne działy nie zawsze były ze sobą zgodne. Obecnie, dzięki ujednoliceniu informacji łatwiej jest przeprowadzać kalkulację kosztów poszczególnych produktów wytwarzanych przez nasz zakład oraz oceniać ich rentowność – mówi Włodzimierz Walaszek, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Naczelny METALPOL.


Wdrożenie Infor CloudSuite Industrial pozwoliło zbudować wszechstronne rozwiązanie służące do zarządzania procesem produkcji, zapewniając zawsze aktualne informacje dla szczebla zarządczego. Poprawiono także poziom obsługi klienta.

Przed wdrożeniem systemu posługiwaliśmy się wieloma indeksami obejmującymi różne pozycje materiałowe, produkty i półprodukty. Obecnie handlowcy uwzględniają wszystkie potrzebne informacje, w tym także nazwy produktów uzgodnione z klientem. Pozwala to na lepszą komunikację z naszymi odbiorcami – mówi Włodzimierz Walaszek.


Najnowsza wersja Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) oferuje zwiększoną wydajność produkcyjną i lepsze raportowanie. W efekcie wdrożenia i aktualizacji do najnowszej wersji systemu Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) udało się uzyskać wzrost efektywności, a także podwyższyć kompetencje w zakresie procesów biznesowych w firmie.

Dzięki inwestycji w Infor CloudSuite Industrial możemy znacznie zmniejszać zapasy magazynowe i lepiej planować gospodarkę materiałową. Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) pomaga nam lepiej zarządzać biznesem i zwiększać udziały w rynku – puentuje Włodzimierz Walaszek.


Źródło: Infor

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top