loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Dwa przedsiębiorstwa z sektora energetyki i użyteczności publicznej w Norwegii zdecydowały się wdrożyć system ERP IFS Applications 10 dla ponad 800 użytkowników.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firmy Sogn og Fjordane Energi oraz Glitre Energi zdecydowały się na aktualizację oprogramowania do wersji IFS Applications™ 10.

Przedsiębiorstwo Sogn og Fjordane Energi, korzystające z systemu IFS Applications od 1996 r., produkuje energię elektryczną od 100 lat i dostarcza na rynek około 2 TWh energii. Aby wesprzeć cyfryzację i zapewnić doskonałą jakość usług, przedsiębiorstwo niedawno zdecydowało się na aktualizację oprogramowania do wersji IFS Applications 10. Rozwiązanie będzie wspierać krytyczne procesy, takie jak remonty, projekty, logistyka, zarządzanie dokumentacją, finanse i obsługa kadr.
Produkcja energii elektrycznej jest wiecznie trwającym przedsięwzięciem, w ramach którego polegamy na zasobach naturalnych, takich jak wodospady i cieki wodne” – powiedział Martin Holvik, dyrektor finansowy Sogn og Fjordane Energi. „To sprawia, że nasz harmonogram nigdy się nie kończy, dlatego zazwyczaj planujemy działania serwisowe na kolejne dziesięć lat. Wszystkie te projekty są zaplanowane w IFS Applications. Potrzebowaliśmy przyszłościowego systemu IT, aby osiągnąć nasz cel ciągłego poprawiania wydajności i w związku z tym przeprowadzamy obecnie aktualizację do najnowszej wersji IFS Applications.
Przedsiębiorstwo Sogn og Fjordane Energi jest podzielone na trzy piony: produkcja energii, sprzedaż użytkownikom końcowym oraz zarządzanie siecią.
Około połowy naszych pracowników pracuje w terenie przy obsłudze i serwisie naszej sieci energetycznej” – dodał Martin Holvik. „Fakt, iż IFS Applications jest dostępny na każdym urządzeniu, był zatem kluczowy przy wyborze systemu. W efekcie nasz personel pracujący w terenie może otrzymywać i aktualizować zadania za pomocą urządzeń przenośnych, co eliminuje potrzebę powrotu do bazy pomiędzy zadaniami.
Firma Glitre Energi również aktualizuje system do wersji IFS Applications 10. Prowadząc i utrzymując 20 elektrowni, przedsiębiorstwo produkuje 2,5 TWh energii rocznie. Glitre używa rozwiązania IFS do obsługi takich obszarów, jak remonty, zaopatrzenie, zarządzanie projektami, obsługa zamówień klientów, finanse, analityka biznesowa, zarządzanie dokumentacją i obsługa kadr. Co więcej, firma Glitre Energi podwyższyła jakość danych i usprawniła analitykę biznesową dzięki wykorzystaniu Microsoft Power BI.
System IFS Applications jest kluczowy dla naszych działań” – powiedział Bent Gabrielsen, koordynator systemów w Glitre Energi Systems. „Bez niego nie mielibyśmy wystarczającej kontroli nad naszymi projektami. Dzięki temu, że wykorzystujemy IFS Applications jako nasz centralny system rejestracji zdarzeń, unikamy blokady przepływu informacji. Cieszymy się na możliwość korzystania z nowych funkcjonalności, takich jak IFS Lobby, które wesprą naszych kierowników projektów, dając im dostęp do spójnego źródła informacji oraz możliwości śledzenia kosztów powiązanych z poszczególnymi działaniami zarejestrowanymi w dowolnym momencie w trakcie trwania projektu.
Te dwa kontrakty dotyczące aktualizacji systemu IFS Applications to kolejne ważne umowy zawarte z klientami z sektora energetyki i użyteczności publicznej, w tym z wiodącym dostawcą usług ONE Nordic i przedsiębiorstwem energetycznym Østfold Energi.
Dostrzegamy rosnące zainteresowanie aktualizacją oprogramowania do wersji IFS Applications 10 wśród naszych klientów z sektora energetycznego i użyteczności publicznej” – dodał Elni Kullmer, dyrektor IFS Scandinavia. „Przedsiębiorstwa z tego sektora muszą patrzeć w przyszłość i inwestować w technologie, które umożliwią cyfryzację i świadczenie usług serwisowych najwyższej jakości poprzez stosowanie inteligentnych usług, proaktywną obsługę techniczną, współpracę zespołową celem szybkiego rozwiązywania problemów, oraz zbierania danych i ich analizy. IFS Applications 10 obejmuje obszar finansów, obsługi kadr, łańcucha dostaw, zarządzania usługami serwisowymi i aktywami, a ponadto zapewnia zaawansowane funkcje zarządzania projektami i kontraktami. Umożliwia to kompleksowe zarządzanie cyklem życia majątku za pomocą jednej aplikacji.
Źródło: IFS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top