loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Firmy itelligence i SAP Polska poinformowały, że Grupa Ożarów S.A., jeden z największych producentów materiałów budowlanych w Polsce, zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania mySAP ERP w swojej największej spółce - Cementowni Ożarów.Wdrożenie obejmie następujące obszary: finansowo-księgowy (rachunkowość finansowa, środki trwałe, kontroling, gospodarka materiałowa, zarządzanie środkami pieniężnymi), sprzedaż i dystrybucję, CRM (zarządzanie relacjami z klientami), planowanie produkcji oraz zarządzanie remontami. System SAP połączony zostanie za pomocą interface'ów z systemami zewnętrznymi, takimi jak na przykład: system kadrowo-płacowy, system załadunku cementu, system ewidencji rozchodu paliw, system sterujący procesem technologicznym.

Równoległe prowadzone będzie wdrożenie hurtowni danych, która umożliwi stworzenie w Grupie Ożarów rozbudowanego systemu raportowania w strategicznych obszarach: finansów, produkcji i sprzedaży.

Z systemu mySAP ERP w cementowni będzie korzystać około 150 użytkowników.

Po implementacji systemu SAP spodziewamy się usprawnienia obsługi klientów oraz znaczącego zwiększenia efektywności operacyjnej dzięki uproszczeniu procedur, automatyzacji działań, przyspieszeniu przebiegu procesów biznesowych oraz ułatwieniu monitorowania i kontroli. - mówi Monika Sowa, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Ożarów S.A.
Na swojego partnera wdrożeniowego Grupa Ożarów wybrała firmę itelligence, która zobowiązała się zrealizować tak duży projekt w rekordowo krótkim czasie - podstawowe komponenty ERP zostaną uruchomione do końca stycznia 2006, a pozostałe do końca roku 2006. - To duże przedsięwzięcie, a biorąc pod uwagę spory zakres prac wdrożeniowych i jednocześnie krótki czas wdrożenia - skomplikowane z punktu widzenia zarządzania projektem. Jednak rozbudowane kompetencje itelligence w zakresie wdrożeń systemu SAP w cementowniach - zrealizowaliśmy już kilka takich projektów w firmach o podobnym profilu - pozwoliły nam podjąć się tak ambitnego zadania - mówi Arnold Nowak, prezes itelligence.

W pracach wdrożeniowych firmę itelligence będzie wspomagać (jako główny podwykonawca) firma IMG Polska, dysponująca również doświadczeniem branżowym.

itelligence wdroży podstawowe moduły mySAP ERP, przeprowadzi szkolenia użytkowników kluczowych i będzie wspierać zdalną administację systemu. Grupa Ożarów zdecydowała się ponadto na korzystanie z usług SAP Competence Center firmy itelligence.

Źródło: itelligence

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top