loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

BPSC ERPSpółka Węgliki Spiekane „Baildonit” podjęła decyzję o wdrożeniu systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP Impuls BPSC. W wyborze najlepszego dla firmy rozwiązania informatycznego pomagała firma konsultingowa. Głównym celem wdrożenia systemu jest integracja informacji w obrębie całej firmy oraz zwiększenie sprawności realizowanych procesów biznesowych - przede wszystkim w obszarze produkcji.


Węgliki Spiekane „Baildonit” Sp. z   o.o.
jest firmą dysponującą nowoczesnym parkiem maszynowym i technologią produkcji na światowym poziomie. Posiada 70-letnie doświadczenie w produkcji wyrobów z węglików spiekanych. Najwyższą jakość produktów gwarantuje wdrożony w 1997 roku system zarządzania jakością ISO 9001. Swoje produkty firma sprzedaje głównie na rynku polskim, jednak od kilku lat systematycznie wzrasta także eksport m.in. do Czech, Słowacji, Niemiec, krajów Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej. Produkowane przez spółkę wyroby znajdują zastosowanie głównie tam, gdzie szczególnie istotna jest ich wyjątkowa wytrzymałość i odporność na ścieranie (np. płytki do pił mechanicznych, narzędzia górnicze, narzędzia do obróbki kamienia, części maszyn pracujących w ciężkich warunkach). W związku z tym klienci firmy wywodzą się przede wszystkim z branż: narzędziowej, górniczej, maszynowej, łożysk tocznych, produkcji opakowań, budownictwa, leśnej i kamieniarskiej.

Podstawowym celem wdrożenia nowego rozwiązania informatycznego jest integracja informacji w obrębie całej firmy oraz zapewnienie sprawnego sterowania przepływem pracy. System ma zapewnić bieżący dostęp do aktualnych danych, ułatwiając tym samym kontrolę realizacji zadań i umożliwiając prowadzenie wieloprzekrojowych analiz wszystkich obszarów działalności spółki. Szczególny nacisk firma kładzie na informatyzację procesów zarządzania produkcją – zwiększenie wydajności produkcji i zredukowanie poziomu zapasów.

„Do tej pory dysponowaliśmy kilkoma małymi systemami, które wraz ze zwiększeniem wolumenu produkcji przestały być efektywne. Wraz z wdrożeniem systemu Impuls BPSC będziemy mieli przede wszystkim możliwość wydajnego planowania i harmonogramowania produkcji, z uwzględnieniem realnych potrzeb wynikających z planu zamówień oraz możliwości zaopatrzenia i zdolności produkcyjnych. Oczekujemy także dostępu do rzetelnej informacji o stanie realizacji zleceń produkcyjnych oraz możliwości rozliczania kosztów wszystkich etapów procesu produkcyjnego.” – powiedział Pan Jerzy Cieśla, szef zespołu wdrożeniowego ze strony firmy Węgliki Spiekane Baildonit.

Jedną z istotnych korzyści wynikających z wdrożenia pakietu Impuls BPSC będzie także stworzenie efektywnego systemu controllingu, który ułatwi zarządzanie kosztami działań pozwalając m.in. na symulację działań na poziomie operacyjnym i strategicznym.

Wdrożenie modułu Gospodarka Remontowa w dużej mierze usprawni planowanie oraz realizację przeglądów i remontów maszyn i urządzeń.

W chwili obecnej prowadzona jest Analiza Informatyczna, która ma na celu doprecyzowanie potrzeb spółki. Po jej zakończeniu, na początku 2006 roku, rozpocznie się pierwszy etap prac wdrożeniowo – szkoleniowych, który obejmie następujące moduły: Finanse – Księgowość - Koszty, Środki Trwałe, Dystrybucję, Gospodarkę Materiałową oraz CRM. W kolejnym etapie wdrożone zostaną moduły do zarządzania produkcją, kadrami i płacami oraz gospodarką remontową, a także aplikacja controllingowa - System Wspomagania Decyzji.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top