loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Stomil Sanok SA używa rozwiązań SAP

Wielkim sukcesem zakończyły się prace SAP w Stomil Sanok SA. 2 stycznia 2006 roku korporacja z powodzeniem przeszła na nową platformę, obejmującą szereg nowatorskich aplikacji, uwzględniających indywidualne potrzeby firmy.


Konsultanci ICG przygotowali i wdrożyli, w oparciu o SAP Business Connector, system EDI (Electronic Data Interchange). EDI umożliwia elektroniczną wymianę danych między różnymi systemami komputerowymi. Zaraz potem przeprowadzono konwersję dokumentów w standardach EDIFACT, ODETTE i VDA na IDOC SAP R/3 - plik wymiany danych w SAP. Realizację powierzonych zadań zakończyły szkolenia:
  • SAP BC - Business Connector;
  • BIT 530 - Business Integration Technology;
  • BIT 531 - Business Integration Technology.

 

Wszystkie przedstawione wyżej operacje są wynikiem współpracy, jaką ICG podjęło ze Stomilem już w maju 2005 roku na zlecenie Wykonawców: firm SAP Polska i SBS. Konsultanci ICON Consulting Group doprowadzili wtedy w sanockiej firmie do zmian w ustawieniach parametrów urządzeń. Taka konfiguracja była niezbędna dla umożliwienia transmisji danych pomiędzy partnerami. Konfiguracji poddano nadawców i odbiorców komunikatów, kody wszelkich wykonywanych operacji (np. przesyłanych wiadomości), a także porty. Ponadto konsultanci skonfigurowali IDOC (Plik wymiany danych), przygotowując równocześnie Workflow do jego obsługi. Oznacza to, że jeżeli elektroniczna wymiana danych zakończy się niepowodzeniem, właściwe jednostki organizacyjne Klienta otrzymają automatycznie wysyłany komunikat o błędzie. Realizację powierzonych zadań zakończyły szkolenia z zakresu EDI/IDOC. Kursy objęły:

 

  • CA 210 - EDI Interface;
  • BC 620 - SAP IDOC Interface (Technology);
  • BC 621 - SAP IDOC Interface (Development).

 

Jak się okazało już wkrótce, zasięg wprowadzonych rozwiązań był znacznie szerszy. Bez wątpienia wpłynął też na wzrost konkurencyjności sanockiej firmy na branżowych rynkach.

Stomil Sanok SA, którego początki datuje się na 1932 rok, produkuje artykuły gumowe. Okupując z powodzeniem branże motoryzacyjną, budowlaną i przemysłowo-rolniczą oferuje towary niezbędne do produkcji wyrobów gotowych (materiały do uszczelniania karoserii, okien, pasy klinowe). By efektywnie zarządzać spółką i ulepszać obsługę Klientów, Stomil nawiązał współpracę z firmą SAP. Ta poprzez konsultantów ICG (ICG ma status Ekspert - Partnera) wdraża zintegrowane systemy zarządzania firmą.

Źródło: www.icg.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top