loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Nowy SAP w Hucie Warszawa

Należąca do koncernu Arcelor Huta Warszawa jako pierwsza w grupie wdroży z pomocą IDS Scheer Polska najnowszą wersję oprogramowania mySAP ERP 2004 v. 5.0. Koncern Arcelor kupił udziały w Hucie Warszawa w sierpniu 2005 r. W tym okresie właśnie cała grupa Arcelor przymierzała się do upgrade’u swojego systemu ERP do v.5.0 mySAP ERP 2004. Ponieważ Huta Warszawa nie używała do tej pory oprogramowania firmy SAP, pojawiła się okazja do  szybkiego wdrożenia nowej wersji oprogramowania.

 


Stanęliśmy przed wyborem: albo jeszcze ponad rok funkcjonować na starych, rozproszonych systemach, albo skoczyć na głęboką wodę i rok 2006 zaczynać już w nowym, zintegrowanym systemie. Wybraliśmy tę drugą opcję, a bezpieczną ścieżkę wdrożenia zapewniło nam  rozpoczęcie implementacji od modułu finansowego. Mimo to czułbym się bardziej komfortowo, gdybyśmy mieli więcej czasu – mówi Bogusław Bielecki, sponsor projektu, Ddyrektor Ffinansowy i Cczłonek Zzarządu w Hucie Warszawa.

Okres wdrożenia był rzeczywiście rekordowo krótki – projekt wystartował w połowie września ub. r., a 2 stycznia 2006 r. odbył się jego start produkcyjny. − Migracja danych była trudna ze względu na krótki czas ich przygotowywania − przyznaje prowadzący projekt Jerzy Klęczar, wicedyrektor departamentu konsultingu IDS Scheer Polska. Właśnie ze względu na ograniczenia czasowe zespół wdrażający był dość liczny – 15 osób ze strony Huty Warszawa i 10 konsultantów IDS Scheer Polska.

W Hucie Warszawa wdrożono moduły FI (finanse), FIAA (zarządzanie aktywami trwałymi), CO (kontroling) systemu mySAP ERP 2004 oraz  interfejsy do systemów magazynowych, sprzedaży, kadrowo-płacowego  i  banków. W dwóch spółkach złomowych huty: SILSCRAP i CRAPEX, które zajmują się zbiórką złomu, jego sortowaniem i dostarczeniem do huty, wdrożono dodatkowo moduł zaopatrzenia i gospodarki materiałowej (MM) oraz sprzedaży i dystrybucji (SD). Z systemu mySAP ERP będzie korzystać 36 osób z działu księgowości, kontrolingu i IT w hucie i w spółkach złomowych - w tych ostatnich także magazynierzy, wagowi, sprzedawcy i zaopatrzeniowcy.

Chrzest bojowy systemu odbył się przy zamykaniu pierwszego okresu obrachunkowego. – Ekspresowo i bez znaczących problemów zamknęliśmy styczeń, mimo że z księgowego punktu widzenia to trudny, bilansowy miesiąc. To wdrożenie – pierwsze w Polsce  nowej wersji 5.0 systemu mySAP ERP - jest dla nas bardzo cenne. Klient planuje drugi etap wdrożenia obejmujący gospodarkę materiałową  i wszystko wskazuje na to, że projekt  jest rozwojowy – cieszy się Jerzy Klęczar. 

Z wyboru partnera wdrożeniowego zadowolona jest też Huta Warszawa. − Chcieliśmy współpracować z firmami, które mają największe doświadczenie. O wyborze IDS Scheer przesądziła dotychczasowa udana współpraca z grupą Arcelor m.in. we Francji i Luksemburgu oraz duże doświadczenie w zakresie wdrożeń systemu SAP w Polsce. O ostatecznym wyborze firmy zdecydowała także jakość przedstawionej przez IDS Scheer oferty oraz zaproponowane podejście do wdrożenia – mówi Bogusław Bielecki.

7 marca br. rozpoczną się prace koncepcyjne nad wdrożeniem w hucie modułu zaopatrzenia i gospodarki materiałowej (MM). Huta nie zdecydowała się na razie na wdrożenie modułu sprzedaży (SD), bo z uwagi na inwestycję w nową walcownię czekają ją  gruntowne zmiany dotyczące także organizacji funkcji handlowych.

Źródło: SAP

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top