loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

7milowy: pierwsze wdrożenia SAP w branży odzieżowej

Po raz pierwszy w Polsce zostanie wdrożone pionierskie w skali międzynarodowej rozwiązanie klasy ERP - SAP Retail Fasion Loop do zarządzania firmą odzieżową. Zdecydowały się na nie dwie firmy, właściciele znanych młodzieżowych marek odzieży i obuwia. Projekty, we współpracy z konsultantami z globalnej centrali SAP, prowadzi 7milowy sp. z o.o., firma z grupy BCC, specjalizująca się we wdrożeniach SAP dla rozwijających się firm średniej wielkości.

Opracowane w Niemczech rozwiązanie SAP Retail Fasion Loop zostanie po raz pierwszy wykorzystane przez polskie przedsiębiorstwa. Jest to całkowicie nowa oferta SAP wchodząca na światowe rynki, stworzona specjalnie z myślą o firmach z branży odzieżowej.

– „Polskie firmy odzieżowe od dawna oczekiwały dedykowanego narzędzia informatycznego minimalizującego ryzyko prowadzonej przez nie działalności – uważa Krzysztof Justynowicz, Dyrektor Handlowy 7milowy sp. z o.o. – Dynamika zmian w tym sektorze jest tak duża, że wyspecjalizowany system informatyczny stał się absolutną koniecznością.”

Rozwiązanie Retail Fasion Loop zawiera szereg funkcjonalności specyficznych dla branży odzieżowej, takich jak m.in.: mechanizm zarządzania cenami i promocjami uwzględniający cykl życia produktu, narzędzie zapewniające stałą dostępność odpowiednich ilości podstawowych towarów („Never Out of Stock”), czy centralne narzędzie służące do przygotowywania właściwego asortymentu produktów na poziomie wskazanego sklepu/lokalizacji w odniesieniu do danego okresu i sezonu.

Obok funkcjonalności branżowych zakres wdrożenia w obu przedsiębiorstwach obejmie obszary finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej, sprzedaży i dystrybucji. Ponadto jedna z firm skorzysta z modułów: obsługi kadr i płac (HR), zarządzania magazynem wysokiego składowania oraz prekonfigurowanego pakietu SAP Sales Express do zarządzania relacji z klientami (mySAP CRM). Wraz z kontraktem wdrożeniowym firmy podpisały umowę serwisową SAP z firmą BCC. Pracę w nowym systemie firmy rozpoczną w styczniu przyszłego roku.

Niemieckie rozwiązanie zostanie przystosowane do polskich realiów i wdrożone przez firmę 7milowy, partnera SAP Polska. 7milowy specjalizuje się we wdrożeniach SAP metodą SPRINT polegającą na prekonfiguracji systemu, dzięki której możliwe jest wdrożenie bogatej funkcjonalności SAP ze znacznym ograniczeniem czasu i kosztów inwestycji. Dwa nowe wdrożenia stanowią ważny krok w opracowaniu przez firmę 7milowy kompleksowego rozwiązania dla branży odzieżowej.
 
Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top