loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

7milowy wdraża system ERP w Decora

7milowy sp. z o.o. wdraża system ERP - firmy  SAP w spółce giełdowej Decora SA. Wdrożenie obejmuje 9 firm grupy: 3 w Polsce oraz spółki w Czechach, Rosji, Chorwacji i Rumunii, a także na Litwie i Węgrzech.


Decora S.A. jest wiodącym na polskim rynku producentem artykułów dekoracji i wykończenia wnętrz. Kompleksowe wdrożenie systemu SAP obejmuje wszystkie kluczowe obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa, tj. finanse i kontroling, gospodarkę materiałową, planowanie produkcji, sprzedaż i dystrybucję, a także zarządzanie kadrami. Decora wdraża ponadto funkcjonalność hurtowni danych (BW) oraz zarządzanie magazynem wysokiego składowania (WM).


Waldemar Osuch, Prezes Zarządu Decora S.A. powiedział: Decora na przestrzeni ostatnich kilku lat rozwinęła się bardzo dynamicznie zdobywając nowe rynki w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Potrzebowaliśmy dobrego narzędzia do integracji i usprawnienia procesów związanych
z zarządzaniem logistyką i produkcją we wszystkich oddziałach firmy.

Zarząd Decora przeprowadził dogłębną analizę potrzeb przedsiębiorstwa, która posłużyła do zdefiniowania celów biznesowych projektu oraz opracowania koncepcji wdrożenia. Zaliczono do nich m.in.: poprawę i optymalizację procesów biznesowych we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa, zwiększenie efektywności wykorzystania posiadanych zasobów, obniżenie poziomu zapasów i kosztów magazynowych, zapewnienie możliwości elastycznego reagowania na zmiany potrzeb rynku oraz zapewnienie możliwości kompleksowej i szczegółowej analizy danych.

W każdym obszarze przedsiębiorstwa, do przyjętych celów zdefiniowane zostały grupy mierników realizacji założonych planów. Miarą osiągnięcia sukcesu wdrożenia będzie umożliwienie pracownikom, w trakcie codziennej pracy, osiągania założonych celów biznesowych z wykorzystaniem systemu SAP.


Wdrożenie SAP w spółkach Decora S.A. prowadzone jest z wykorzystaniem metodyki wypracowanej przez firmę 7milowy, uwzględniającej doświadczenia z wcześniejszych wdrożeń. W ramach rozwiązania klient otrzymuje narzędzia organizacyjne i informatyczne wspomagające proces wdrożeniowy, jak również wiedzę biznesową opartą na tzw. „best practices”, która stanowi kwintesencję poprawnych zachowań i sprawdzonych działań w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem.


Bartłomiej Kosik, Kierownik Działu IT Decora, prowadzący proces wyboru rozwiązania powiedział: Podczas oceny systemów ERP dostępnych na polskim rynku skupialiśmy się na tych, które najpełniej zaspokoją nasze potrzeby. Dodatkowo  interesowały nas te rozwiązania, których nie trzeba tworzyć od podstaw. Z uwagi na szeroki zakres projektu, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i liczby objętych podmiotów, zależy nam na sprawnym, szybkim, a przede wszystkim bezpiecznym wdrożeniu. 7milowy daje do systemu SAP wartość w postaci przemyślanej metodyki wdrożenia. Dla nas stanowiło to dodatkową gwarancję powodzenia projektu.

Obecnie, wdrożenie jest na etapie konfiguracji niezbędnych funkcji nowego oprogramowania. Start systemu w Polsce planowany jest na maj br., natomiast w spółkach zagranicznych system będzie startował sekwencyjnie od września 2007 do stycznia 2008.


Źródło: www.7milowy.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top