loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Producent urządzeń grzewczych wdrożył System ERP -  eB2

Firma Termet wytwarzająca nowoczesne gazowe urządzenia grzewcze z sukcesem zakończył proces wdrażania zaawansowanego systemu informatycznego dla przedsiębiorstw produkcyjnych opartego na systemie ERP firmy QAD. W firmie Termet zostały wdrożone aplikacje QAD w wersji eB2. Wdrożenie objęło proces zaopatrzenia, produkcji, sprzedaży, finansów i księgowości oraz serwisu.


Proces produkcji w firmie Termet charakteryzuje wysoki poziom specjalizacji oraz profesjonalizmu. Przedsiębiorstwo stale doskonaląc procesy dotyczące konstrukcji wyrobów, produkcji, sprzedaży, księgowości, serwisu itd., dba także o to, by być na czele w wyścigu technologii oraz wymiany informacji.

W efekcie realizacji projektu wdrożeniowego uszeregowano rozbudowaną dokumentację konstrukcyjno – technologiczną, co wpłynęło w sposób bezpośredni na zwiększenie wydajności pracy. Dzięki elementom systemu jednoznacznie określano indeksy materiałowe oraz udrożniono planowanie zasobów gospodarki materiałowej. Ważnym rozwiązaniem wprowadzonym wraz z systemem QAD jest także informatyzacja napraw serwisowych. Daje to możliwość oprócz natychmiastowego szacowania kosztów naprawy, także określenia statystyki wykonywanych napraw. Dział Księgowości ma możliwość kontrolowania na bieżąco kosztów związanych ze wszystkimi naprawami.

- Proces wdrażania systemu ERP w naszej firmie bardzo mocno wpłynął na podniesienie świadomości i wzmocnienie naszej kultury organizacyjnej. Dzięki rozwiązaniu klasy ERP Termet wpisuje się w obowiązujące w branży przemysłowej międzynarodowe standardy stanowiące między innymi o naszej konkurencyjności - mówi Ryszard Satyła Prezes Zarządu Termet.

System QAD jest także znakomitym kompendium informacji o danym produkcie, jego cenie i dostępności w magazynie wyrobów gotowych. Funkcja ta jest szczególnie przydatna dla sfery handlowo – marketingowej. Dodatkowo system umożliwia kontrolę sprzedaży wartościowej wyrobów i tym samym zapobiega sprzedaży wyrobów na granicy, czy też poniżej progu rentowności.

- Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie QAD gdyż jest ono najbliższe naszym potrzebom. Analizując otrzymane oferty stwierdziliśmy, że QAD posiada największe doświadczenie we wdrażaniu swoich rozwiązań w firmach podobnych do naszej, tzn. z jednej strony oferującej swoje produkty, a z drugiej opiekującej się rynkiem. Rozwiązanie QAD jest dla nas najbardziej kompleksowe i jednocześnie bardzo elastyczne. Ponadto QAD zaproponowała nam bardzo dobre warunki finansowania i atrakcyjna ofertę cenową – mówi Ryszard Satyła Prezes Zarządu Termet

Źródło: www.qad.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top