loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Japońska precyzja z elastycznym systemem ERP

 Jedną z pierwszych decyzji inwestycyjnych w nowo powstającym zakładzie produkcyjnym japońskiej spółki Poland Tokai Okaya Manufacturing Sp. z o.o. była decyzja o inwestytcji w system ERP – Impuls 5. Bez takiego narzędzia, jakim jest pakiet ERP nie można dziś efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem – twierdzą przedstawiciele przedsiębiorstwa.


Poland Tokai Okaya Manufacturing Sp. z o.o. swoją działalność w Polsce rozpoczął w minionym roku. Jesienią tego roku w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firma otwiera zakład produkcyjny, w którym wytwarzane będą elementy tłoczone dla m.in. takich odbiorców jak Sharp. ”Zakup systemu ERP to jedyna droga, by nowocześnie zarządzać przedsiębiorstwem. W działalności produkcyjnej tzw. „książka mistrza” już się nie sprawdza. Tak naprawdę ERP staje się koniecznością, a ceny tych systemów są atrakcyjne w odniesieniu do korzyści, jakie dzięki nim można otrzymać” – podkreśla Przemysław Zasztowt, Manager Działu Kontroli Produkcji.

Do wyboru systemu i jego dostawcy japońska spółka przygotowywała się bardzo starannie. „Stanęliśmy przed wyborem: albo drogi zagraniczny system z górnej półki, albo dobre, równie funkcjonalne rozwiązanie krajowe. Zdecydowaliśmy się ostatecznie na Impuls 5, autorstwa BPSC. System ten jest nowoczesnym krajowym rozwiązaniem, elastycznym i dopasowanym do polskich realiów. O naszej decyzji zdecydowała także duża ilość wdrożeń BPSC w branży produkcyjnej oraz wizyty referencyjne” – mówi Przemysław Zasztowt.

System Impuls 5 ma w spółce przede wszystkim porządkować procesy produkcyjne i dostarczać bieżącej informacji i analiz. „Przy wymagającym odbiorcy chcemy by nasza produkcja była transparentna. Rozpoczynamy działalność, a nasza specyfika zakłada krótki cykl planistyczny, dlatego właśnie rzetelna i pełna informacja jest nam tak potrzebna. Szczególnie istotne będzie śledzenie drogi poszczególnych partii wyrobów – kiedy zostały wyprodukowane, przez kogo i z jakiej partii materiałów – wtedy możliwe będzie wyeliminowanie wszelkiego rodzaju błędów i niedociągnięć, a w przypadku reklamacji powiązanie wadliwych elementów z konkretną partią i czynnikami za to odpowiedzialnymi. Jakość wyrobów ma, bowiem dla japońskich firm pierwszorzędne znaczenie. Chcemy również wnikliwie analizować wydajność pracy, a tego nie da się już zrobić bez odpowiedniego systemu informatycznego. Mamy oczywiście dane na ten temat z naszej firmy w Japonii, ale rozpoczynamy działalność w innej strefie geograficznej, a co ważniejsze inna jest kultura pracy – tu również już początkowa analiza będzie istotna dla dalszej efektywności działania.” – podkreśla Przemysław Zasztowt.

BPSC SA, wiodący polski dostawca zaawansowanych systemów ERP, działa na rynku oprogramowania od prawie 20 lat. Od momentu swego powstania zajmuje się tworzeniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie firmą. Obecnie flagowym produktem Spółki jest Impuls 5 - kompleksowy system wspomagający zarządzanie klasy MRPII / ERP, oparty na bazie Oracle. System Impuls z powodzeniem funkcjonuje już w ponad 330 przedsiębiorstwach. 23 lipca 2007 roku BPSC SA złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny w związku z planami debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top