loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Fenice stawia na jakoś przy wyborze ERP

Prowadzone przez IDS Scheer wdrożenie systemu ERP SAP All-in-One umożliwi Fenice Poland umocnienie pozycji lidera na rynku energetycznych usług outsourcingowych.


Fenice Poland to koncesjonowane przedsiębiorstwo, które wytwarza i dystrybuuje energię, ciepło, metan, wodę pitną, odprowadza ścieki, dostarcza gazy techniczne – można mu też zlecić utrzymanie w ruchu instalacji i urządzeń związanych z dostawą tych mediów. Zarówno branża, w której działa, jak i fakt, że spółka należy do jednego z największych koncernów energetycznych świata EDF (Electricité de France) nakładają na Fenice obowiązek sprostania najwyższym standardom w zakresie sprawozdawczości i raportowania. Właśnie z tego powodu spółka zdecydowała się na wdrożenie systemu SAP. Do tej pory – z zasady jako outsourcer preferując również taki właśnie model prowadzenia własnego biznesu  Fenice korzystała z outsourcingu usług księgowych - zlecała je na zewnątrz. Decydując się na samodzielne prowadzenie księgowości w firmie, Fenice postanowiła w dużym stopniu wzmocnić finanse o rozbudowane funkcje sprawozdawcze i kontrolingowe, które w dotychczasowym modelu działania (outsourcing) okazały się niewystarczające. Niejako przy tej okazji pojawiły się również potrzeby informacyjne związane z logistyką.

Dlatego wdrożenie objęło pięć modułów systemu SAP: finanse, środki trwałe, controlling, sprzedaż i dystrybucję, gospodarkę materiałową. – Działamy w Polsce od 1999 r. – przez 8 lat nasze obroty wzrosły ponad 10-krotnie. Żeby utrzymać to tempo rozwoju, jak i pozycję lidera rynku energetycznych usług outsourcingowych, musimy dysponować narzędziami światowej klasy o odpowiednim potencjale rozwoju  komentuje wybór systemu SAP Marek Bernacki, dyrektor finansowy Fenice Poland.

Zarząd Fenice liczy, że system zapewni dostęp do szybszej, dokładniejszej i pełniejszej informacji zarządczej, co w efekcie pozwoli na obniżenie kosztów funkcjonowania. Także zwiększenie efektywności komunikacji wewnątrz firmy będzie cenne dla firmy operującej z kilku lokalizacji – Fenice Poland ma swoje jednostki operacyjne w Bielsku-Białej, Tychach, Skoczowie, Krośnie, Wrocławiu i Rzeszowie.

System  ERP w Fenice Poland wdroży firma IDS Scheer. O jej wyborze na partnera wdrożeniowego zdecydowały zarówno referencje globalne i branżowe (firma optymalizowała procesy w jednej ze spółek EDF oraz pracowała przy wdrożeniach SAP w kilku innych spółkach tej organizacji), jak i referencje lokalne  dobra opinia po realizacji projektu w jednej z firm w Bielsku-Białej, gdzie działa Fenice Poland. – Pracowaliśmy z klientami działającymi w branży Utilities, nasi konsultanci mieli okazję poznać ich potrzeby oraz zdobyć kolejne doświadczenia. Wraz z członkami zespołu wdrożeniowego ze strony Fenice przeprowadzimy projekt tak, aby klient mógł spełnić założone przez siebie cele biznesowe – deklaruje Sławomir Janczewski z IDS Scheer Polska.

Rezygnując, co prawda, z outsourcingu księgowości, Fenice Poland pozostaje zarazem wierna tej koncepcji biznesowej. Zamiast inwestować w nowe, często kosztowne zasoby sprzętowe do obsługi systemu SAP, firma postanowiła skorzystać w tym zakresie z outsourcingu w ramach grupy EDF. Start produktywny systemu przewidziany jest na 1 stycznia 2008 r.  Gorący okres przed nami. Wdrożenie wymaga dużego zaangażowania mojego zespołu, który przed pół roku musi radzić sobie z bieżącymi obowiązkami i równocześnie angażować się w projekt wdrożeniowy – mówi Marek Bernacki.

Źródło: www.ids-scheer.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top