loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Wielton z systemem ERP QAD Enterprise Aplication

Firma Wielton, największy polski producent naczep i przyczep oraz jeden z 10 wiodących producentów w Europie, rozpoczęła proces wdrażania zaawansowanego systemu ERP dla przedsiębiorstw produkcyjnych na pakiecie aplikacji QAD. Pierwszy etap zakończy się w styczniu 2008 r. i obejmuje obszary dystrybucji, sprzedaży, zaopatrzenia, logistyki i finansów.


Drugi etap będzie trwał do listopada 2008 i obejmie pozostałe moduły, włączając obsługę procesu produkcji.

Wielton jest pionierem w zakresie zastosowania nowoczesnych technologii produkcji naczep. Odbiorcami produktów spółki są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, rolnicze i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep. Należą do nich firmy z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, oraz z Unii Europejskiej, m.in. Włoch. Ze względu na specyfikę działalności firmy, projekt przewiduje wdrożenie pakietu QAD dedykowanego branży motoryzacyjnej. Będzie z niego korzystać obecnie 100 użytkowników. Dodatkowo zostaną zaimplementowane m.in. moduły:

  • QAD Enterprise Asset Managment, który zapewnia pełną obsługę cyklu zarządzania aktywami począwszy od planowania, poprzez instalację, utrzymanie i naprawy,
  • QAD Business Intelligence dający unifikację danych pochodzących z różnych źródeł w przedsiębiorstwie oraz odpowiada za dostarczanie raportów ułatwiających podejmowanie decyzji,
  • QAD Supply Chain pozwalający uzyskać wyższą stopę zwrotu z inwestycji, dzięki zwiększeniu jakości, przyspieszeniu produkcji oraz redukcji kosztów w ramach kompleksowej sieci dostaw. Moduł zapewnia także współpracę z dostawcami w czasie rzeczywistym i prowadzi do poprawy zarządzania całym łańcuchem dostaw.

Obecnie w firmie Wielton realizowany jest program inwestycyjny obejmujący, między innymi, rozbudowę zakładów produkcyjnych, automatyzację i robotyzację parku maszynowego. Ma on na celu umożliwienie skokowego zwiększenie skali przychodów firmy. Odpowiednio dobrane i zaimplementowane procesy bazujące na najlepszych praktykach wytwórczych i logistycznych branży oznaczają ogromną oszczędność czasu i środków pieniężnych. Firma Wielton wpisując się w obecnie panujące trendy branży motoryzacyjnej wybrała rozwiązanie oferowane przez QAD.

- Jest to już ósmy kontrakt z nowym klientem na wdrożenie systemu informatycznego podpisany w ostatnich miesiącach przez QAD Polska. Potwierdza to wartość naszych rozwiązań dedykowanych producentom obsługiwanych branż przemysłowych - mowi Ray Tomecki dyrektor generalny QAD w regionie Centralnej i Wschodniej Europy.

Źródło: www.qad.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top