loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bumar szykuje informatyzację

 Grupa Bumar, największy producent sprzętu wojskowego w kraju, przymierza się do wdrożenia systemu informatycznego, który pomoże zarządzać firmą. Jeśli projekt dojdzie do skutku, będzie to jedno z większych wdrożeń systemów klasy ERP w Polsce.


Entuzjastą informatyzacji grupy był Tomasz Dembski, prezes Bumaru, odwołany ze stanowiska 31 stycznia 2008 r. w ramach karuzeli stanowisk w spółkach skarbu państwa.

Nie wiadomo kiedy Bumar zdecyduje się na wybór systemu IT. Zmiana na stanowisku prezesa z pewnością odsunie w czasie plany informatyzacji.

Spółki Grupy Bumar posiadają różne, nie współpracujące ze sobą systemy informatyczne. Większość była wdrożona przed kilkoma laty i nie spełnia wymagań przedsiębiorstw. Nie wiadomo czy Bumar zdecyduje się na wdrożenie nowego systemu w centrali, który zintegruje z funkcjonującymi w grupie, czy też firma wybierze jeden system dla wszystkich spółek.

Z pewnością jednym z wymogów stawianych dostawcom systemów ERP będzie posiadanie oprogramowania, które spełnia wymogi prawne i normy dotyczące produkcji specjalnej, czyli sprzętu wojskowego. Kryterium wyboru systemu może być więc doświadczenie we współpracy z sektorem zbrojeniowym lub wojskiem. Takie doświadczenie posiadają m.in. firmy SAP, Oracle i IFS.

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top