loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Pakiet ERP dla PEWIK w Gdyni

Comarch podpisał umowę na dostawę i wdrożenie systemu ERP w PEWIK Gdynia (Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.). Kwota kontraktu to 1 450 580 PLN brutto. Projekt obejmuje wszystkie obszary wsparcia informatycznego. Począwszy od finansów i księgowości, przez kadry i płace, aż po billing oraz biuro obsługi klienta. Ponadto obszar obsługi technicznej będzie zintegrowany z funkcjonującym obecnie systemem GIS.


Projekt realizowany jest wspólnie z partnerem Comarch – firmą MEGABIT, która jest odpowiedzialna za moduł Remonty i Obsługa Techniczna Sieci ( ROT).

 

Wdrożenie w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni to kolejny kontrakt w przedsiębiorstwach wodociągowych realizowany przez Comarch. System usprawni pracę w obszarach związanych z obsługą klienta oraz jako zintegrowane rozwiązanie ERP pozwoli na szybszy dostęp do informacji o stanie przedsiębiorstwa – mówi Tomasz Nakonieczny, Dyrektor gdańskiego oddziału Comarch.

Obecnie używany w PEWIK Gdynia sp. z o.o. system, dostarczony przez firmę Kom-Pakt, w większości przypadków oceniany był jako przestarzały i niespełniający wymogów stawianych nowoczesnym systemom tego typu – mówi Cecylia Pietraszewska, kierownik dz. Informatyki PEWIK Gdynia. Pociągało to za sobą konsekwencje w postaci częstych modyfikacji, mających na celu wyeliminowanie braku funkcjonalności lub dostosowywanie do wymogów przepisów i innych wymagań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Równocześnie wykorzystywane w nim rozwiązania technologiczno-informatyczne nie spełniały wymogów stawianych obecnie rozwiązaniom IT. Współpraca z firmą Kom-Pakt rozpoczęta została wiele lat temu. W 2003 r. nastąpiła rozbudowa systemu o kolejne moduły oraz jeden nowy moduł związany z obiegiem dokumentów.

Decyzja o zmianie systemu podjęta została na początku 2007r. Od tego czasu rozpoczął się proces wyboru dostawcy oraz przede wszystkim określenie wymagań, warunków technicznych i funkcjonalnych, które zostały postawione przed nowym systemem, opartych na oczekiwaniach poszczególnych komórek organizacyjnych PEWIK Gdynia sp. z o.o. Po fazie negocjacji z zaproszonymi do nich uczestnikami, uwzględnieniu cen oraz stopnia spełniania określonych warunków technicznych, wyłoniony został zwycięzca, a zarazem firma, która przeprowadzi wdrożenie nowego Zintegrowanego Systemu Informatycznego w PEWIK Gdynia sp. z o.o., tj Comarch.

Po wdrożeniu spodziewana jest poprawa w wielu obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa, a współpraca z firmą, której system ERP działa m.in. w Gdańskim PEC, OPEC Gdynia, Elbląskim PEC, PEC Malbork oraz Sydkraft EC Słupsk, daje gwarancję na końcowy sukces.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top