loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP w Atlanticu

Czołowy producent bielizny w Polsce, firma Atlantic, rozpoczęła projekt wdrożenia systemu SAP ERP. Za dostawę i implementację rozwiązania odpowiedzialna jest poznańska spółka 7milowy. Planowany zakres wdrożenia systemu obejmuje 100 użytkowników. Start projektu miał miejsce w czerwcu br.


Głównym celem implementacji systemu jest optymalizacja procesów biznesowych oraz usprawnienie zarządzania całą grupą w kontekście wdrożenia funkcjonalności rachunkowości zarządczej. Duży nacisk w projekcie zostanie także położony na udoskonalenie obszaru logistyki, zakupów oraz planowania sprzedaży.

Grupa Atlantic jest liderem wśród firm oferujących bieliznę w Polsce. Od kilku lat systematycznie inwestujemy we własny rozwój. W 2003 roku uruchomiliśmy nowoczesny zakład produkcyjny, a rok później powstało centrum dystrybucyjne o powierzchni 12 tys. m2. Firma się znacząco rozrosła, a my nie dysponowaliśmy odpowiednim narzędziem do jej zarządzania. Stąd decyzja o inwestycji w system ERP. Po analizie potrzeb firmy i ustaleniu oczekiwań wobec funkcjonalności systemu podjęliśmy decyzję o wdrożeniu systemu SAP – mówi Wojciech Morawski, Prezes Zarządu w firmie Atlantic.

Prace rozwojowe systemu są zaplanowane na najbliższe dwa lata. W pierwszym etapie 7milowy skupi się na wdrożeniu systemu zarządzania magazynem wysokiego składowania. W dalszej kolejności wdrożony zostanie moduł rachunkowości finansowej (FI), controllingu (CO), gospodarki materiałowej (MM), sprzedaży i dystrybucji (SD) oraz hurtowni danych (BW). W ramach podpisanej umowy poznański dostawca rozwiązań ERP jest również odpowiedzialny za rozwój niestandardowych procesów.

Ze względu na charakter branży fashion wspólnie z firmą Atlantic podjęliśmy decyzję o poszerzeniu funkcjonalności systemu. Wśród niestandardowych rozwiązań, za które odpowiada 7milowy warto wymienić komunikację z urządzeniami przenośnymi (B2B Mobile), komunikację ze sklepem internetowym (B2B WWW) oraz komunikację z POS (point of sales). Z kolei w ostatnim etapie projektu wdrożona zostanie funkcjonalność SAP w zakresie planowania strategicznego firmą fashion tzw. rozwiązanie Merchandise and Assortment Planning – mówi Grzegorz Kęstowicz, Kierownik Projektu wdrożenia SAP z ramienia 7milowego.

W 2006 roku 7milowy, wraz z konsultantami z globalnej centrali SAP, jako pierwszy w Polsce dostosował i wdrożył rozwiązanie SAP Retail Fasion Loop do zarządzania firmą odzieżową.

Decyzja o nawiązaniu współpracy z 7milowym była podyktowana bogatym doświadczeniem wdrożeniowym oraz kompetencjami konsultantów. Dużym plusem w rozmowach okazała się również autorska metodyka wdrożeniowa SPRINT. Okazało się, że projekt z 7milowym to proces uporządkowany, w którym możemy krok po kroku monitorować rzeczywisty postęp prac. Takie informacje są dla nas bardzo cenne – ocenia Wojciech Morawski.

Atlantic to piąta firma, z którą 7milowy podpisał umowę na wdrożenie systemu SAP w pierwszym półroczu 2008 roku. Wśród nowych Klientów można również wymienić firmę Oceanic, producenta kosmetyków AA oraz firmę Tuplex specjalizującą się w dystrybucji tworzyw sztucznych.

Źródło: 7milowy

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top