loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

ZELMER SA postawił na system SAP ERP

Do grona klientów SAP Polska oraz użytkowników systemu ERP dołączyła firma Zelmer S.A. – producent artykułów gospodarstwa domowego. Historia firmy sięga czasów międzywojennych, kiedy produkowano w niej obrabiarki, tokarki i wiertarki. Produkcja urządzeń AGD zapoczątkowana została w latach 50. XX wieku, by pięćdziesiąt lat później uczynić z Zelmera spółkę notowaną na warszawskiej giełdzie i największego w Polsce producenta drobnego sprzętu gospodarstwa domowego.


Inwestycja w rozwiązania SAP związana jest z realizacją strategii „Zelmer Pro 2010”, która zakłada wzrost przychodów firmy z 423 milionów złotych uzyskanych w 2007 roku do 707 milionów w roku 2010. Władze spółki planują także zwiększyć udział eksportu w generowanych przychodach – z obecnych 10% do 40% w przeciągu dwóch lat.

Kluczowym elementem, który wspierać będzie firmę na drodze do realizacji tych ambitnych założeń jest wdrożenie rozwiązania SAP ERP, które nie tylko pozwoli zoptymalizować i zautomatyzować procesy biznesowe realizowane we wszystkich kluczowych obszarach działalności firmy, lecz także przygotuje ją do dynamicznego rozwoju eksportu i aktywnej działalności na rynku międzynarodowym.

Projekt wdrożenia obejmie obszary finansów, controllingu, zarządzania środkami trwałymi, gospodarki magazynowej, sprzedaży i dystrybucji, zarządzania projektami oraz hurtownię danych. Dodatkowo, wdrożone zostanie także narzędzie SAP Productivity Pack, które pozwala tworzyć, aktualizować i dystrybuować dokumentację związaną z procesami biznesowymi realizowanymi w systemie ERP. Dzięki niemu, możliwe będzie zwiększenie wydajności pracy użytkowników systemu Z obu systemów korzystać będzie łącznie 520 użytkowników.

Za wdrożenie rozwiązania w Zelmer S.A. odpowiedzialna jest firma IDS Scheer, która rozumiejąc cele klienta, im właśnie podporządkowuje harmonogram prac projektowych. System wdrażany będzie procesowo, zgodnie z metodyką Aris Value Engineering opracowaną przez IDS Scheer.

Start produktywny systemu w Zelmer S.A. planowany jest na 2009 roku.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top