loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP ERP w Polskiej Żegludze Morskiej

Wdrożenie SAP ERP ma na celu stworzenie centralnego systemu zarządzania przedsiębiorstwami Grupy Polska Żegluga Morska, który pomoże im skutecznie konkurować na światowym rynku transportu morskiego. Rozwiązanie wspierać będzie zarządzanie kluczowymi obszarami działalności grupy - pierwszy etap wdrożenia obejmie finanse,controlling, sprzedaż, gospodarkę magazynową, logistykę, HR i środki trwałe.

W kolejnych fazach prac implementacyjnych planowane jest uruchomienie systemu SAP w obszarach zarządzania nieruchomościami, a także stworzenie systemu raportowania i informacji zarządczej, opartego na rozwiązaniach SAP BusinessObjects.

Nowe oprogramowanie wesprze kierownictwo przedsiębiorstwa w podejmowaniu decyzji operacyjnych i strategicznych, opierając się na informacjach pochodzących z samego systemu, jak również zintegrowanych z nim systemów specjalizowanych, wspierających np. zarządzanie remontami statków. Połączenie systemów specjalizowanych z rozwiązaniem SAP oparte będzie na SAP NetWeaver Process Integration, który umożliwia wykorzystanie architektury SOA w integracji rozwiązań informatycznych różnych dostawców.

Największym wyzwaniem jest wydajna i skuteczna integracja systemu SAP ERP z istniejącą obecnie infrastrukturą systemową Grupy PŻM. Drugim nie mniej istotnym zagadnieniem wymagającym właściwego odwzorowania w systemie jest specyfika zarządzania kadrami morskimi. To właśnie powyższe obszary zdecydują o powodzeniu projektu i jednocześnie sprawiają, że ma on unikalny charakter – mówi Piotr Marchewa, menedżer z zespołu wdrożeń SAP w Deloitte.

Źródło: www.deloitte.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top