loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Makrum, producent ciężkich konstrukcji stalowych dla różnych gałęzi przemysłu, wdraża system ERP wspomagający zarządzanie dostarczony przez IFS, globalnego dostawcę aplikacji dla przedsiębiorstw. Wdrożenie obejmuje moduły: IFS Finanse, IFS Dystrybucja, IFS Produkcja, IFS Remonty, IFS Zarządzanie Projektami, IFS Sprzedaż i Marketing oraz IFS Zasoby Ludzkie i IFS Płace. Zakończenie projektu planowane jest na koniec 2010 r. Docelowo z rozwiązania ma korzystać 120 użytkowników.

Bydgoska spółka MAKRUM S.A. działa na polskim rynku od 140 lat i specjalizuje się w produkcji ciężkich, stalowych konstrukcji maszyn, które znajdują zastosowanie w górnictwie morskim (offshore), sektorze okrętowym, przemyśle papierniczym, wydobywczym i wielu innych. Firma wytwarza m.in. rolki rufowe montowane na statkach, urządzenia stabilizujące ruch statku, urządzenia dźwigowe, wciągarki, centrujące urządzenia chwytakowe, korowniki, elementy pras mechanicznych i elementy pras do recyclingu surowców. Od lipca 2007 r. spółka jest obecna na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na początku 2008 r. MAKRUM S.A. przejęła szczecińską Stocznię Pomerania. Jednym z głównych odbiorców MAKRUM S.A. jest międzynarodowy koncern Rolls-Royce, światowy lider na rynku rozwiązań konstrukcyjnych rolek rufowych dla przemysłu okrętowego.

Umowa dotycząca zakupu i wdrożenia systemu IFS Applications została podpisana w czerwcu br. System ma zapewnić wsparcie realizacji procesów biznesowych zachodzących w firmie począwszy od finansów i kontrolingu, poprzez zarządzanie projektami, produkcję i dystrybucję, gospodarkę remontową, zarządzanie zasobami ludzkimi i płacami oraz zarządzanie relacjami z klientami. System ERP IFS Applications zostanie wdrożony w dwóch lokalizacjach: w fabryce MAKRUM w Bydgoszczy oraz w Stoczni Pomerania w Szczecinie.

Jednym z kluczowych czynników, który zdecydował o tym, że wybraliśmy IFS Applications był fakt, że firma IFS ma doświadczenie we współpracy z klientami o podobnej do naszej specyfice działania, czyli produkcji jednostkowej na zamówienie klienta - mówi Andrzej Cywiński, kierownik Działu Planowania i Logistyki Wewnętrznej MAKRUM S.A. odpowiedzialny za wdrożenie systemu od strony produkcyjnej. Liczymy na to, że zintegrowany system wspomagający zarządzanie - IFS Applications usprawni działanie naszej firmy. Umożliwi sprawniejsze podejmowanie decyzji w oparciu o wiarygodne dane, które będziemy w stanie generować bardzo szybko i które będą dostępne dla wszystkich upoważnionych użytkowników w czasie rzeczywistym – dodaje Andrzej Cywiński.

MAKRUM S.A. oczekuje, że wdrożenie systemu ERP IFS Applications usprawni zarządzanie projektami i skróci czas ich realizacji, jak również wpłynie na optymalizację procesów planowania i przygotowania produkcji. IFS Applications usprawni również proces dystrybucji, w tym umożliwi śledzenie statusu realizacji zamówień. System zapewni również zarządzanie firmą w zakresie finansów i kontrolingu, jak również zautomatyzuje proces obiegu i przetwarzania dokumentów.

Specyfika działalności przedsiębiorstw z sektora przemysłowego, które realizują produkcję w modelu projektowym sprawia, że poszukują one kompleksowych rozwiązań informatycznych. System wspomagający zarządzanie IFS Applications, to elastyczne rozwiązanie, które zapewnia wsparcie na wszystkich etapach realizacji projektów i jednocześnie usprawnia zarządzanie kluczowymi procesami biznesowymi zachodzącymi w przedsiębiorstwie – mówi Marcin Taranek, prezes Zarządu IFS CEE.

Obecnie w MAKRUM S.A. kończy się faza koncepcyjna prac nad wdrożeniem IFS Applications, której celem jest jak najlepsze dostosowanie systemu do potrzeb firmy. Start produkcyjny jest planowany na 2010 r.

Źródło: www.ifs.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top