loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Produkcyjny impuls w Deftransie

BPSC - systemy ERP, CRM, Business Intelligence, ERP, MRP IIUruchomienie funkcjonalności systemu ERP Impuls 5 wspierającej zarządzanie procesami produkcyjnymi kończy pierwszy etap wdrożenia w firmie Deftrans. Jeden z największych producentów mebli łazienkowych korzysta już z rozwiązań kadrowo-płacowych, finansowo-księgowych, gospodarki magazynowej, transportu oraz CRM. W pełni wykorzystywana funkcjonalność produkcyjna ma przede wszystkim umożliwić optymalne prowadzenie gospodarki kosztowej.
Objęcie systemem ERP Impuls 5 obszaru produkcji ma znacznie skrócić proces od zlecenia do otrzymania gotowego wyrobu. Związane jest to między innymi z uproszczeniem obiegu dokumentacji, a także dostępem do danych odzwierciedlających stopień zaawansowania procesów produkcyjnych, które na bieżąco pozwalają korygować odchylenia od założonych planów. Dzięki temu analizie może być poddawane zużycie materiałów oraz koszty całego procesu.

Rozwiązania dostosowano do realiów uruchomionych niedawno, nowoczesnych linii produkcyjnych. Uporządkowana została dokumentacja techniczna oraz programy obsługujące maszyny do obróbki elementów, dzięki czemu zminimalizowano prawdopodobieństwo wystąpienia pomyłek.

Wdrożenie oprogramowania klasy MRPII / ERP pozwala na dalszą rozbudowę zmierzającą do uruchomienia kart pracy czy ekranów dotykowych pobierających wszystkie istotne informacje z poszczególnych stanowisk produkcyjnych. Obecnie trwa również uruchamianie czytniki kodów kreskowych obsługujących magazyny.
Wszystkie elementy składające się na funkcjonalność zarządzania produkcją testowaliśmy pod kątem ich wpływu na organizację. Wdrożenie poprzedzały analizy prowadzone na teoretycznych schematach. Myślę, że takie podejście w przypadku naszego modelu produkcji znacząco wpłynie na zniwelowanie potencjalnych zawirowań w trakcie przechodzenia na nowy model zarządzania – zauważa Sławomir Zieleziński, Szef Działu IT w firmie DEFTRANS.
DEFTRANS jest producentem efektownych i oryginalnych mebli łazienkowych. Oferta firmy dostępna jest w kilkuset placówkach handlowych w całej Polsce, a także w Internecie, jednak większość produkcji trafia poza granice naszego kraju. Siedziba firmy DEFTRANS zlokalizowana jest w miejscowości Milicz, 60 km od Wrocławia, natomiast nowo powstały zakład produkcyjny mieści się w Odolanowie (okolice Ostrowa Wlk.). By zwiększać produkcję oraz polepszać jakość wyrobów, wraz z budową części produkcyjnej, zlokalizowanej w Odolanowie (okolice Ostrowa Wlk.), wymieniony został park maszynowy. Dzięki temu firma gotowa jest do produkcji zarówno małych jak i dużych serii.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top