loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
22 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Digiprint z systemem ERP eSente

Trwa wdrożenie systemu ERP w obszarach: sprzedaż, controlling, finanse i księgowość, a także kadry i płace oraz handel, i rejestrowanie zgłoszeń serwisowych, marki SENTE u dostawcy maszyn i oprogramowania dla poligrafii. Zakończenie projektu przewidziano do końca marca 2010 roku.

 

Wybraliśmy programy z pakietu SENTE eSystem, z uwagi na ich szerokie możliwości dostosowania do specyfiki naszej firmy. Kierowaliśmy się także kompleksowością oferty. Zależało nam także na tym, by programy były w pełni zintegrowane i umożliwiały nam m.in. zarządzanie zarówno procesami sprzedaży, jak wewnętrznymi procesami w firmie - wyjaśnia Waldemar Pawelski, szef projektu wdrożeniowego w firmie Digiprint Sp. z o.o.
W efekcie analizy przedwdrożeniowej przedsiębiorstwo wybrało program usprawniający obsługę sprzedaży, zaopatrzenia, gospodarki magazynowej, spedycji i dystrybucji towarów, a także program umożliwiający prowadzenie wielowymiarowych analiz controllingowych oraz system ułatwiający pełną obsługę finansowo – księgową i kadrowo – płacową. Firma wybrała również program wspomagający prowadzenie działań handlowych i rejestrowanie zgłoszeń serwisowych.

Program SENTE Sprzedaż i Dystrybucja będzie rozbudowany o moduł umożliwiający rejestrowanie sprzedaży urządzeń poligraficznych. W celu kompleksowego wsparcia obsługi umów serwisowych zostanie wdrożony moduł pozwalający serwisantom na rejestrowanie wskazań liczników z eksploatacji maszyn poligraficznych. System zapewni firmie także elektroniczny obieg zamówień od klientów na zakup dużych maszyn poligraficznych. Dzięki temu pracownicy poszczególnych działów będą znali bieżący status danego zamówienia i mogli nanosić do niego swoje uwagi.

Dzięki systemowi controllingowemu firma będzie mogła na bieżąco analizować koszty i przychody ze sprzedaży maszyn i materiałów eksploatacyjnych oraz analizować koszty i przychody z opieki serwisowej. Ponadto, w ramach programu finansowo - księgowego oprócz standardowych funkcji dostawca wdroży moduł homebakingowy, umożliwiający przedsiębiorstwu wymianę danych finansowych z systemem bankowości elektronicznej.
Innym ciekawym rozwiązaniem wdrażanym przez naszych konsultantów jest adaptacja programu SENTE Witryna Handlowa, która za pośrednictwem przeglądarki internetowej umożliwi serwisantom m.in. rejestrację zgłoszeń naprawy sprzętu od klientów, a samym klientom składanie zamówień na materiały eksploatacyjne do urządzeń drukujących - mówi Daniel Kuliński, szef projektu wdrożeniowego w SENTE.
Obecnie konsultanci prowadzą w Digiprint cykl szkoleń dla prawie 30. przyszłych użytkowników systemu ERP.


Źródło: www.sente.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top