loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP IFS Applications został wybrany przez armię USA jako system wspierający produkcję, obsługę techniczną, naprawy i remonty (usługi MRO) w wojskach lądowych. W ramach realizacji programu modernizacji logistyki amerykańskich sił zbrojnych (LMP – Logistics Modernization Program) IFS Applications zostanie wdrożony we wszystkich magazynach, składach oraz podległych zakładach produkcyjnych.
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Podstawowa umowa między reprezentującym amerykańską armię dowództwem materiałowym (AMC - Army Material Command – odpowiednik polskiego Inspektoratu Wsparcia dla Wojsk Lądowych) a spółką IFS North America określa plany i opcje zakupu komponentów systemu ERP IFS Applications i powiązanych z wdrożeniem usług w okresie pięciu lat o łącznej wartości do 9,9 mln USD.

Dowództwo AMC, wraz z podległymi jednostkami, zajmuje się produkcją i usługami z zakresu obsługi technicznej, napraw i remontów (MRO), dorównując pod względem wyników finansowych przedsiębiorstwom z listy Fortune 100. Realizuje bardzo szeroki zakres zadań, które rzadko wykonywane są przez pojedynczą firmę komercyjną. W związku ze specyfiką organizacji amerykańskiej armii jednym z najważniejszych kryteriów wyboru systemu wspierającego zarządzanie była elastyczność IFS Applications, a także możliwość przystosowania rozwiązania do wielu działań z zakresu produkcji, obsługi, napraw i remontów (MRO). Zadaniem wdrożonego systemu ERP stanie się podniesienie wydajności napraw uzbrojenia i sprzętu wojskowego, takiego jak pojazdy, systemy rakietowe i radarowe, silniki, systemy transmisji oraz samoloty i śmigłowce używane w operacjach wojskowych.
Firma IFS jest dumna, że może dostarczyć armii Stanów Zjednoczonych najlepszą funkcjonalność MRO oraz produkcyjną. Tym bardziej, że nie ulega wątpliwości, że armia zarządza rozbudowaną i stawiającą bardzo wysokie wymogi siecią zakładów naprawczych i remontowych – mówi Cindy Jaudon, Prezes i CEO IFS North America. Biorąc pod uwagę wyzwania, przed jakimi staje nasze wojsko, istnieje jasna potrzeba, aby osiągać więcej przy mniejszych nakładach. IFS Applications stanowi idealne narzędzie do tego, by w pełni wykorzystać potencjał zakładów naprawczych, części zamiennych oraz powiązanej z tym działalności produkcyjnej.
Armia Stanów Zjednoczonych zamierza rozpocząć wdrożenie IFS Applications od jednostki Corpus Christi Army Depot. W kolejnych etapach proces wdrożenia odbędzie się w Rock Island Arsenal i Joint Technology and Manufacturing Center w Watervliet Arsenal. Dodatkowe zakłady objęte projektem to: Anniston, Red River, Tobyhanna, Letterkenny i Sierra. W kolejnej fazie, zaplanowanej na 2014 r., IFS Applications trafi do należących do armii zakładów produkujących amunicję.

Lotnictwo i obrona to dla firmy IFS jeden z docelowych sektorów. IFS Applications oferuje w standardzie zaawansowaną funkcjonalność, która spełnia wysokie wymagania sił zbrojnych. W pełni zintegrowane mechanizmy MRO, logistyka bazująca na wydajności (Performance Based Logistics - PBL), zarządzanie projektami, zarządzanie flotą, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz inne komponenty IFS Applications pomagają utrzymywać i zapewniać gotowość bojową uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

IFS dostarcza także dopasowane do potrzeb branży rozwiązania spełniające wysokie wymagania produkcji w przemyśle obronnym. Wspomagają one projektowanie, produkcję, a także bieżącą logistykę uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz wsparcia technicznego powyższych procesów w całym okresie jego eksploatacji.

Klientami firmy IFS w sektorze lotnictwa i obrony są organizacje podległe między innymi ministerstwom obrony USA, Wielkiej Brytanii i Norwegii oraz konsorcjum Eurofighter. Rozwiązania MRO wykorzystują również takie firmy, jak Finnair, Bristow Helicopters, Aero-Dienst GmbH, Hawker Pacific, Jet Turbine Services oraz rosyjskie VARZ-400. Ponadto firma IFS dostarcza rozwiązania dla wiodących producentów uzbrojenia i sprzętu wojskowego, takich jak Lockheed Martin, General Dynamics, BAE Systems, Saab Aerosystems oraz GE Aircraft Engines.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top