loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Magna Automotive wzmacnia procesy systemem ERP

Magna Automotive Poland, producent podzespołów dla motoryzacji , podjęła decyzję o wprowadzeniu najnowszej wersji systemu ERP - QAD Enterprise Applications. Rozwiązanie ma zapewnić usprawnienie działalności zakładu w obszarze logistyki i planowania zakupów. Umożliwi również wsparcie procesów sprzedaży, dzięki zastosowaniu elektronicznej wymiany dokumentów (EDI). Projekt obejmuje implementację rozbudowanego modułu finansowo-księgowego zgodnego z najnowszymi wymogami obowiązującymi na rynku globalnym.

Wprowadzenie najnowszej wersji ma przede wszystkim umożliwić dalszy rozwój systemu, którego model biznesowy zostanie dostosowany do bieżących potrzeb zakładu. Jednym z głównych celów projektu jest obniżenie ryzyka opóźnienia dostaw wyrobów do klienta. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu nowego sposobu planowania zakupów. System MRP będzie opierać się o nowy model definiowania prognoz oraz codziennie aktualizowany, 3 tygodniowy harmonogram klienta.
QAD2009 jest nowoczesnym narzędziem z wbudowanymi elementami raportującymi i monitorującymi. Umożliwia pozyskanie danych w żądanej formie bez konieczności sięgania do narzędzi zewnętrznych. Zawarty w pakiecie moduł narzędzi kastomizacyjnych umożliwia łatwe i nieinwazyjne modyfikacje funkcjonalności oprogramowania pod potrzeby firmy – mówi Bartłomiej Stryczek, szef informatyki w Magna Automotive.
Zależało nam na pełnym dostosowaniu modelu biznesowego po wymagań Magna Automotive, która określiła unikalne potrzeby związane z realizacją procesu logistycznego i produkcyjnego. Oprócz silnego wsparcia w wymienionych obszarach, najnowsza wersja pakietu QAD pozwala na sprawne zarządzanie finansami w zgodzie z wymogami księgowymi, prawnymi i branżowymi na poziomie lokalnym i globalnym – mówi Artur Sawicki, dyrektor sprzedaży QAD Polska.
Wprowadzenie nowej wersji ma w znaczący sposób wzmocnić logistykę – w tym głownie planowanie logistyczne. Docelowo wszystkie zamówienia do dostawców firmy będą realizowane przez platformę internetową w oparciu o dane generowane przez system. Nowy system ma również wpłynąć na poprawę mechanizmów sprzedaży opartych na automatycznej wymianie dokumentów elektronicznych (EDI) i harmonogramach sprzedaży, przy zachowaniu zgodności z wymogami ustawy Sarbanes-Oxley. Rozwiązanie stwarza także możliwość rozliczania transakcji w czasie rzeczywistym na styku systemu zarządzania produkcją a systemem QAD. Zakończenie projektu i uruchomienie nowego systemu przewidywane jest na maj 2010 r. Całość wdrożenia ma się zamknąć w okresie 3 miesięcy.

Źródło: www.qad.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top