loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP można wdrożyć w 100 dni

Wdrożenie zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP - humansoft HermesSQL składa się z dwóch etapów. Celem pierwszego jest opracowanie projektu, który uwzględnia m.in.: zakres i specyfikę prowadzonej działalności oraz strukturę firmy. Drugi etap to wdrożenie oprogramowania, czyli m.in.: instalacja systemu, konfiguracja i szkolenia użytkowników.
Konsultanci Humansoft dzięki doświadczeniu i opracowanej metodyce prac wdrożeniowych nie powodują rewolucji w firmach. Dostosowują elastyczne rozwiązania do profilu firmy, nie zmieniając dobrze funkcjonującego modelu biznesowego. Oczywiście jesteśmy otwarci. Jeżeli klient potrzebuje nieszablonowych rozwiązań doradzimy mu i opracujemy funkcjonalności dla niego. A to wszystko w niespotykanym na rynku czasie – przekonuje Tomasz Fidos, prezes rady nadzorczej firmy Humansoft.
Wielokrotny sukces

Humansoft to solidny partner w biznesie. Świadczą o tym otrzymane od klientów referencje oraz wielkość i zasięg sieci partnerskiej. Klientami Humansoft pracującymi na systemie ERP jest kilkaset polskich firm. O komfort ich codziennej pracy dba nie tylko sam producent ale również lokalni partnerzy Humansoft. Wśród użytkowników systemów znajdują się zarówno znane marki, jak Bakoma Bis, Sante A. Kowalski, , Wydawnictwo „Jedność”, „Charaktery”, MGM S.A, Drewno Centrum (Grupa Fachowiec), Markety Budowlane „Mrówka” w Biłgoraju i Zarzeczu, Zakłady Mięsne „WIR” Sp. j oraz mniejsze dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa. Z systemów Humansoft korzystają firmy prowadzące działalność handlową, produkcyjną oraz usługową. A to dlatego, że oprogramowanie wyróżnia niezwykła elastyczność i otwartość na indywidualne potrzeby klientów.
Sukces zakończonych kilkuset projektów wdrożeniowych wynika z doświadczenia i zastosowania sprawdzonej metodologii: najpierw wykonujemy analizę przedwdrożeniową, potem dobieramy właściwy system informatyczny, a dopiero na końcu projektujemy rozwiązanie na miarę faktycznych potrzeb klienta. Dlatego humansoft HermesSQL doskonale sprawdza się w tak wielu branżach - zauważa Tomasz Fidos.
Decyzję o wdrożeniu i wyborze oprogramowania powinny determinować rzeczywiste potrzeby przedsiębiorstwa, a nie możliwości oprogramowania same w sobie.
Dla nas podstawowym kryterium jest zgodność dostępnych w systemie funkcji z wymaganiami przedsiębiorstwa. Konfigurujemy aplikacje w ten sposób, aby przynosiły najwięcej korzyści – potwierdza Tomasz Fidos.
Dogłębne rozpoznanie

Proces budowania wydajnego rozwiązania w oparciu o system ERP zawsze poprzedza analiza przedwdrożeniowa, która pozwala wychwycić i ustalić przepływ kluczowych procesów biznesowych w firmie. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od tego, na jakim rynku działa i w jakiej branży, jest inaczej zorganizowane, ma inną strategię i taktykę, inny produkt. Inaczej więc muszą przepływać informacje w firmie zajmującej się sprzedażą artykułów rolno-spożywczych, a inaczej u producenta z branży papierniczej. Inaczej też zorganizowana jest logistyka i gdzie indziej występują wąskie gardła.
Równie ważne jest zaangażowanie pracowników naszego klienta w projekt. To oni najlepiej wiedzą, jak funkcjonuje firma, jakie procesy generują największe problemy w firmie. Usystematyzowanie tego typu wiedzy przekłada się na sprawną komunikację między konsultantami, a pracownikami, a tym samym na jakość wdrożenia – przekonuje Tomasz Fidos.
Szybko i sprawnie

Zaangażowanie konsultantów i pracowników przekłada się na realne korzyści. Tu oprócz zakończenia sukcesem projektu wdrożeniowego należy wymienić czas. Wdrożenie systemów humansoftu nie są przedłużane ponad miarę. Przykładowo w firmach: MGM S.A., PER-EKO Sp, z o.o., Kram Sp. z.o. humansoft HermesSQL został wdrożony w ciągu niespełna 100 dni. Podobny wymiar ma niemalże każdy projekt tego systemu.
Po kilkunastu-kilkudziesięciu dniach nasi klienci rozpoczynają korzystanie z systemu. Tak krótki czas nie jest standardem na polskim rynku. Dodatkowo szkolenie pracowników liczone jest w godzinach. Dzięki intuicyjności naszych rozwiązań przechodząc na nowy system pracownicy nie muszą uczestniczyć w czasochłonnych szkoleniach. Są gotowi praktycznie od zaraz obsługiwać nowy system – informuje Tomasz Fidos.
Korzyści z wdrożenia systemu ERP także pojawiają się bardzo szybko. W hurtowni spożywczej Janików & WiM każda decyzja i każdy proces jest na bieżąco rejestrowany w zintegrowanym systemie humansoft HermesSQL. Efekt? - Najmniejsze odchylenia od przyjętych założeń są natychmiast wychwytywane. Dzięki temu możemy równie szybko korygować naszą politykę zamówień u producentów i tak dostosować podaż do realnego popytu, by zredukować ryzyko nagromadzenia się nadmiernych zapasów. Zarówno u nas, w hurtowni Janików & WiM, jak i u producentów, z którymi współpracujemy – mówi Iza Janików V-ce Prezes Janików & WiM.

Firma sprawnie zarządza środkami trwałymi i procesami finansowo-księgowymi. Moduł Księga Główna, będący integralną częścią humansoft HermesSQL, samodzielnie oblicza zarówno poziom amortyzacji podatkowej, jak i miesięczne i roczne należności dla fiskusa. Ten sam moduł umożliwia definiowanie zestawień obrotów i sald, bilansów płatniczych, a także symulowanie kosztów w oparciu o jeszcze niezaksięgowane dane. Szybko i precyzyjnie. Dzięki temu wydajność rośnie, a menedżerowie mogą poświęcić więcej czasu na działania strategiczne, planowanie i weryfikowanie podjętych decyzji
BR> Rozwiązane problemy humansoft nie pozostawia klientów po zakończeniu prac wdrożeniowych. Po implementacji systemu humansoft wspomaga ich działalność swoim wieloletnim doświadczeniem. Firm, które oczekują profesjonalnego wsparcia mogą liczyć na jednorazową asystę powdrożeniową, lub stałą opiekę producenta oprogramowania.
Po wdrożeniu ważne jest właściwe zarządzanie systemem. Istotnym zadaniem jest również identyfikacja i śledzenie nowych potrzeb w firmie, które pojawiają się wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Jesteśmy w stanie wyprzedzić ewentualne problemy spowodowane złą eksploatacją systemu oraz w optymalny sposób wykorzystać funkcjonalność programu adekwatnie do rosnących lub zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa – twierdzi Tomasz Fidos.
Źródło: www.humansoft.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top