loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciężarówki DAF z systemem ERP Dynamics NAV

itintegro logo2015Grupa Wanicki z sukcesem użytkuje system Microsoft Dynamics NAV z modułem incadea®engine – dedykowanym dla dealerów samochodowych i serwisów. Zespół odpowiedzialny za obsługę branży samochodowej firmy IT.integro – Centrum wdrożeń ERP – w ostatnim czasie zakończył wdrożenie w trzech spółkach: Firma Wanicki sp. z o.o., Wanicki Serwis sp. z o.o. oraz WW Wanicki sp. z o.o., których działalność polega na sprowadzaniu, sprzedaży, doposażaniu oraz serwisu samochodów ciężarowych marki DAF. Dla IT.integro było to już kolejne spotkanie z tą specyficzną działalnością. Wypracowana podczas wdrożenia u innego dużego dealera DAF metodyka oraz pewne standardy funkcjonalności zostały także zaimplementowane w tym wypadku.
Standardowa funkcjonalność ERP została uzupełniona o rozbudowane zarządzanie konfiguracją zamówienia – trzeba było dostosować możliwości NAV do firmowego interfejsu DAF służącego do konfiguracji zamawianych pojazdów, tak aby importować dane z systemu do owego interfejsu. Dzięki zastosowaniu systemu incadea Grupa Wanicki ma zawsze bezpośredni dostęp do katalogów pojazdów, ich specyfikacji i cenników ze strony producenta. Oznacza to, że będzie posiadał zawsze aktualne dane z oferty producenta – firmy DAF. Także zamawianie części zamiennych do realizacji serwisu i napraw przez wyspecjalizowaną spółkę grupy Wanicki – Wanicki Serwis zostało tak zaprojektowane, aby używane tam dane mogły być eksportowane do systemu DAF w znacznym stopniu automatycznie. Jest to jedno z najważniejszych udogodnień dla dealera, gdyż składanie zamówień do tej pory najczęściej wymagało opracowania osobnego dokumentu zamówienia np. kompletacji samochodu na wewnętrzne potrzeby firmy, a następnie przepisania tych danych do specjalnego interfejsu swojego wewnętrznego systemu udostępnianego przez DAF, aby te zamówienia mogły być przez producenta realizowane.

Ponadto ze względu na specyfikę działalności – podział sprzedaży i serwisu pomiędzy odrębne spółki – wprowadzono także wymianę danych o klientach między tymi podmiotami. Klienci kupujący samochód w spółce sprzedażowej automatycznie stają się klientem spółki serwisowej – dzięki wymianie danych przez bazy obsługujące system te informacje są przekazywane między nimi automatycznie.

Wdrożenie całego systemu w każdej ze spółek Grupy pozwalające na automatyzację wymiany danych dokonywaną w ramach procesów sprzedaży samochodów, zlecania serwisu, zakupu części zamiennych zostało dofinansowane w ramach Działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Firma IT.integro wspomagała firmy Grupy Wanicki w prowadzeniu tego projektu i odpowiednim wdrożeniu systemu, aby zrealizował on założenia przyjęte w dofinansowanych wnioskach.

Grupa Wanicki obejmuje następujące firmy: „Firma Wanicki” sp. z o.o. z siedzibą w Mogilanach k/Krakowa (woj. małopolskie), „Wanicki Serwis” sp. z o.o. także z siedzibą w Mogilanach k/Krakowa oraz „WW Wanicki” sp. z o.o. z siedzibą w Trzcianie k/Rzeszowa. Grupa Wanicki realizuje strategię rozwoju w zakresie sprzedaży samochodów ciężarowych marki DAF na rynku południowej Polski – w oparciu o siedzibę wraz z salonem – w Mogilanach k/Krakowa. Ponadto spółka grupy posiada także salon sprzedaży samochodów ciężarowych i serwis w Trzcianie k/Rzeszowa oraz serwis w Świdniku k/Lublina i Ustroniu.

Źródło: www.it.integro.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top