loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Ciężarówki DAF z systemem ERP Dynamics NAV

itintegro logo2015Grupa Wanicki z sukcesem użytkuje system Microsoft Dynamics NAV z modułem incadea®engine – dedykowanym dla dealerów samochodowych i serwisów. Zespół odpowiedzialny za obsługę branży samochodowej firmy IT.integro – Centrum wdrożeń ERP – w ostatnim czasie zakończył wdrożenie w trzech spółkach: Firma Wanicki sp. z o.o., Wanicki Serwis sp. z o.o. oraz WW Wanicki sp. z o.o., których działalność polega na sprowadzaniu, sprzedaży, doposażaniu oraz serwisu samochodów ciężarowych marki DAF. Dla IT.integro było to już kolejne spotkanie z tą specyficzną działalnością. Wypracowana podczas wdrożenia u innego dużego dealera DAF metodyka oraz pewne standardy funkcjonalności zostały także zaimplementowane w tym wypadku.
Standardowa funkcjonalność ERP została uzupełniona o rozbudowane zarządzanie konfiguracją zamówienia – trzeba było dostosować możliwości NAV do firmowego interfejsu DAF służącego do konfiguracji zamawianych pojazdów, tak aby importować dane z systemu do owego interfejsu. Dzięki zastosowaniu systemu incadea Grupa Wanicki ma zawsze bezpośredni dostęp do katalogów pojazdów, ich specyfikacji i cenników ze strony producenta. Oznacza to, że będzie posiadał zawsze aktualne dane z oferty producenta – firmy DAF. Także zamawianie części zamiennych do realizacji serwisu i napraw przez wyspecjalizowaną spółkę grupy Wanicki – Wanicki Serwis zostało tak zaprojektowane, aby używane tam dane mogły być eksportowane do systemu DAF w znacznym stopniu automatycznie. Jest to jedno z najważniejszych udogodnień dla dealera, gdyż składanie zamówień do tej pory najczęściej wymagało opracowania osobnego dokumentu zamówienia np. kompletacji samochodu na wewnętrzne potrzeby firmy, a następnie przepisania tych danych do specjalnego interfejsu swojego wewnętrznego systemu udostępnianego przez DAF, aby te zamówienia mogły być przez producenta realizowane.

Ponadto ze względu na specyfikę działalności – podział sprzedaży i serwisu pomiędzy odrębne spółki – wprowadzono także wymianę danych o klientach między tymi podmiotami. Klienci kupujący samochód w spółce sprzedażowej automatycznie stają się klientem spółki serwisowej – dzięki wymianie danych przez bazy obsługujące system te informacje są przekazywane między nimi automatycznie.

Wdrożenie całego systemu w każdej ze spółek Grupy pozwalające na automatyzację wymiany danych dokonywaną w ramach procesów sprzedaży samochodów, zlecania serwisu, zakupu części zamiennych zostało dofinansowane w ramach Działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Firma IT.integro wspomagała firmy Grupy Wanicki w prowadzeniu tego projektu i odpowiednim wdrożeniu systemu, aby zrealizował on założenia przyjęte w dofinansowanych wnioskach.

Grupa Wanicki obejmuje następujące firmy: „Firma Wanicki” sp. z o.o. z siedzibą w Mogilanach k/Krakowa (woj. małopolskie), „Wanicki Serwis” sp. z o.o. także z siedzibą w Mogilanach k/Krakowa oraz „WW Wanicki” sp. z o.o. z siedzibą w Trzcianie k/Rzeszowa. Grupa Wanicki realizuje strategię rozwoju w zakresie sprzedaży samochodów ciężarowych marki DAF na rynku południowej Polski – w oparciu o siedzibę wraz z salonem – w Mogilanach k/Krakowa. Ponadto spółka grupy posiada także salon sprzedaży samochodów ciężarowych i serwis w Trzcianie k/Rzeszowa oraz serwis w Świdniku k/Lublina i Ustroniu.

Źródło: www.it.integro.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top