loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

PZL-Świdnik S.A. zakończył wdrożenie systemu ERP firmy QAD

PZL-Świdnik S.A. usprawnia proces zarządzania i zakończył projekt wdrożenia najnowszej aplikacji QAD Enterprise Applications.
PZL-Świdnik S.A. to firma o długiej tradycji, której historia powstania sięga roku 1951. Obecnie jest to rozpoznawalna na świecie marka produkująca wysokiej klasy śmigłowce, a także partner przemysłowy najbardziej renomowanych firm lotniczych na świecie. Od 29 stycznia 2010 roku AgustaWestland, włosko-brytyjska firma projektująca i produkująca śmigłowce, jest większościowym udziałowcem PZL-Świdnik S.A.

Głównym celem wprowadzonego rozwiązania było uruchomienie najnowszej aplikacji QAD w takich obszarach w jakich funkcjonowała poprzednia wersja, czyli: finanse i księgowość, sprzedaż, zaopatrzenie, produkcja, obsługa magazynów oraz środki trwałe. Dodatkowo projekt miał za zadanie zoptymalizować system z wykorzystaniem nowych funkcjonalności w ramach standardowej nowej wersji aplikacji QAD, opracowanie zasad archiwizacji danych, wdrożenie zasad „Europejskie Finanse” oraz systemu QXtend-a do automatyzacji połączeń z innymi systemami.

Cały proces wdrożenia systemu QAD 2008 obejmował 6 faz, w którym w sumie uczestniczyło 40 osób.
Zależało nam na pełnym dostosowaniu modelu biznesowego do wymagań PZL-Świdnik S.A., w szczególności przebudowania sposobu używania modułów produkcyjnych w taki sposób, by pełniej wspomagały właściwe planowanie i wspierały aktywności zmierzające do zagwarantowania terminowości realizacji poszczególnych zleceń produkcyjnych. – powiedział Paweł Daszkiewicz, Dyrektor ds. Realizacji Projektów z QAD Polska.
Początek współpracy obu firm sięga końca 2000 r., kiedy to firmy PZL-Świdnik i QAD podpisały wspólną umowę. Od 2004 r. system QAD funkcjonuje w zakładzie jako podstawowy system.

PZL-Świdnik to firma która stawia na rozwój. Jej działalność skupia się przede wszystkim na produkcji śmigłowców, zespołów lotniczych na zamówienie oraz na usługach w zakresie badawczo rozwojowym. Przy tego rodzaju produkcji bardzo ważne jest wsparcie w postaci efektywnych rozwiązań IT.

Źródło: www.qad.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top