loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Grupa Wiet-Pol z systemem ERP Maat

COMPSOFT - ERP, systemy ERP, MaatPolski producent części lotniczych, firma Wiet-Pol PPHU Zakład Pracy Chronionej podpisał z firmą COMP Soft kontrakt na dostarczenie oraz wdrożenie oprogramowania ERP wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Wdrożenie obejmie również drugą spółkę w grupie – przedsiębiorstwo Wiet-Pol Sp. z o.o.
Głównym obszarem działalności obu firm jest obróbka metali takich jak: stopy tytanu, stale wysokowytrzymałe, inconel, stopy aluminium, stale odporne na korozję, żeliwo, materiały kolorowe. Drugim co do wielkości polem działalności Wiet-Pol PPHU Zakład Pracy Chronionej jest ręczne polerowanie elementów podwozi samolotów cywilnych i wojskowych dla Goodrich Krosno. Finalnymi obiorcami usług spółki są takie firmy lotnicze jak BOEING, LOCKHEED MARTIN, GULFSTREAM.

Podstawowym celem wdrożenia pakietu ERP MAAT jest zwiększenie efektywności procedur realizowanych w obu spółkach, a także usprawnienie przepływu informacji. Zintegrowany i funkcjonalny pakiet MAAT będzie wspomagał przede wszystkim zarządzanie procesami produkcyjnymi, a także będzie obsługiwał wszystkie najważniejsze obszary biznesowe: logistykę sprzedaży i zakupu, gospodarkę magazynową, dystrybucję, zarządzanie magazynami wysokiego składowania, finanse i księgowość, środki trwałe, kadry i płace oraz zarządzanie relacjami z klientami. Kontrakt został podpisany we wrześniu 2011 roku, prace w obu spółkach prowadzone będą równolegle, a ich zakończenie planowane jest na lipiec 2012 roku.
Projekt realizowany w dwóch firmach jednocześnie, a w szczególności w firmie związanej z branżą lotniczą to duże wyzwanie dla naszej firmy. Najważniejsza jest tu obsługa procesów produkcyjnych, które są obwarowane ścisłymi normami i wymagają przestrzegania procedur jakościowych. Dlatego tak istotne są unikalne kompetencje naszych pracowników, z których część wywodzi się z Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu, gdzie zdobywali wiedzę i doświadczenie właśnie w zakresie produkcji dla branży lotniczej. To właśnie wiedza i umiejętności konsultantów, a także rozbudowana funkcjonalność pakietu MAAT były jednymi z czynników, które zadecydowały o tym, że grupa Wiet-Pol wybrała nas na dostawcę systemu wspomagającego zarządzanie – mówi Stanisław Wanatowicz, prezes firmy COMP Soft.
Wdrożenie pakietu ERP MAAT w grupie Wiet-Pol to kolejny projekt zrealizowany przez COMP Soft w firmie produkcyjnej. Najbardziej znanymi klientami firmy są spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Black Red White, a także przedsiębiorstwa Sokółka Okna i Drzwi, MARMA Polskie Folie, LEIER POLSKA, UPS Polska, ZPRE Jedlicze.

Źródło: www.compsoft.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top