loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Aflofarm inwestuje w system ERP firmy Microsoft

Firma Aflofarm, będąca pierwszym w Polsce pod względem sprzedaży producentem leków dostępnych bez recepty (OTC), wdrożyła system ERP oparty o platformę Microsoft Dynamics AX. Istotne wyzwanie podczas implementacji systemu stanowiła konieczność dostosowania go do przepisów prawa farmaceutycznego oraz norm i standardów branżowych (ISO, GMP, GLP, EMEA). Microsoft Dynamics AX został zwalidowany zgodnie z zasadami GAMP 5, co było podstawowym warunkiem dopuszczającym system do zarządzania procesami produkcji i magazynowania farmaceutyków.
 
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem produkcji leków w segmencie OTC (bez recepty). Firma posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie, zajmując pozycję lidera w zakresie nowoczesnych technologii farmaceutycznych. Przedsiębiorstwo poszukiwało zintegrowanego rozwiązania, które pozwoliłoby na zarządzanie wszystkimi obszarami działalności, a przy tym było na tyle elastyczne, aby mogło dostosować się do indywidualnych potrzeb organizacji.
Poszukiwaliśmy uniwersalnego rozwiązania, które pokryłoby swoją funkcjonalnością wszystkie obszary działalności firmy, a jednocześnie było na tyle elastyczne, aby odzwierciedlić wszelkie aspekty złożonej produkcji. Szerokie możliwości nowego oprogramowania wpłynęły na jego pozytywną ocenę. – komentuje Wojciech Furman, Członek Zarządu, Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
W Aflofarm wdrożono system klasy ERP oparty o platformę Microsoft Dynamics AX, obejmujący takie moduły funkcjonalne, jak: finanse z elementami rachunkowości zarządczej, kontrola jakości, logistyka, produkcja, zarządzanie projektami i transport. Moduł produkcyjny zawarty w systemie pozwala planować, kontrolować i realizować wszystkie etapy wytwarzania produktów oraz kalkulować ten proces w kosztach rzeczywistych ze szczegółową identyfikacją kosztów pośrednich. Co więcej, skonfigurowanie systemu z urządzeniami mobilnymi i systemem kodów kreskowych zwiększa efektywność pracowników magazynu i działu kontroli. Natomiast elementy Business Intelligence, dostarczając kompleksowych danych do analizy, ułatwiają podejmowanie świadomych decyzji biznesowych, umożliwiających dynamiczny rozwój firmy.

Istotne wyzwanie dla firmy wdrożeniowej – I&B Consulting – podczas implementacji systemu stanowiła konieczność dostosowania go do przepisów prawa farmaceutycznego oraz norm i standardów branżowych (ISO, GMP, GLP, EMEA). Microsoft Dynamics AX został zwalidowany zgodnie z zasadami GAMP 5, co było podstawowym warunkiem dopuszczającym system do zarządzania procesami produkcji i magazynowania farmaceutyków. Dzięki wspólnie przygotowanym specyfikacjom funkcjonalnym i sprzętowym (URS) oraz analizie ryzyka (RA), Aflofarm mógł przeprowadzić kwalifikację operacyjną (OQ) i instalacyjną (IQ) oraz przygotować wszystkie instrukcje operacyjne (SOP) niezbędne do obsługi systemu.
Produkcja leków wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Dlatego też każdy jej etap realizowany jest wedle ściśle określonych norm i poddawany drobiazgowej kontroli. Od systemu oczekiwaliśmy wsparcia w zapewnieniu pełnej identyfikowalności i bezpieczeństwa wszystkich krytycznych etapów związanych przede wszystkim z zakupem i kontrolą surowców, produkcją zgodnie z zatwierdzonymi recepturami, kontrolą i dystrybucją produktów do naszych odbiorców. Microsoft Dynamics AX służy nam pomocą w tych obszarach. – stwierdza Marcin Kraska, Specjalista ds. Zapewnienia Jakości, Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Wdrożone rozwiązanie zostało również wzbogacone o współpracę z systemem kodów kreskowych służącym do identyfikacji statusów towarów oraz z zewnętrzną aplikacją do planowania tras. Ponadto system usprawnia współpracę zarówno z dostawcami materiałów, jak i hurtowymi odbiorcami produktów.
W portfolio Aflofarm znajduje się ponad 150 produktów i liczba ta stale wzrasta. Każdy z nich wytwarzany jest w innych warunkach, według innej receptury i poddawany różnorodnym procesom za pomocą różnych urządzeń, a wszystko to trzeba zaplanować i odpowiednio udokumentować. Cały ten proces wymaga mnóstwa pracy i ostrożności. Dzięki Microsoft Dynamics AX udało się zautomatyzować znaczną jego część. – podsumowuje Wiesław Gotwald, Dyrektor Działu Produkcji, Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Źródło: MICROSOFT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top