loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Firma IFS poinformowała, że Kazakhmys Corporation, jeden z największych na świecie dostawców miedzi, zakończył wdrażanie systemu ERP IFS Applications do automatyzacji procesów zaopatrzeniowych i magazynowych w skali całej organizacji.
W połowie 2010 r. dobiegł końca projekt pilotażowy, podczas którego wdrożono IFS Applications we wszystkich przedsiębiorstwach Kazakhmys w okręgu przemysłowym we wschodnim Kazachstanie, a także w jednostce zaopatrzeniowej w Ałma-Acie oraz w jej oddziale w Ust-Kamienogorsku. Po udanym zakończeniu projektu rozwiązanie wdrożono w pozostałych jednostkach przemysłowych Kazakhmys.

W związku z wdrożeniem rozwiązania w 100 przedsiębiorstwach na terenie trzech pozostałych okręgów przemysłowych Kazakhmys — Żezkazganie, Bałchaszu i Karagandzie — korporacja nabyła 1000 dodatkowych licencji. Projekt objął również główne biuro działu zarządzania inwestycjami i wszystkie oddziały jednostki zaopatrzeniowej Kazakhmys.

System IFS Applications obsługuje logistykę na wszystkich etapach cyklu produkcyjnego, od wydobycia rudy miedzi do wytwarzania gotowych produktów, i unifikuje wszystkie procesy zaopatrzeniowe. Podczas realizacji projektu szczególny nacisk położono na zarządzanie dostępnością zapasów i kontrolę operacyjną statusu dostaw.

Aby przeprowadzić wdrożenie przy minimalnym zaangażowaniu ze strony konsultantów IFS, użytkowników przeszkolono podczas projektu pilotażowego. Był to jeden z godnych uwagi aspektów projektu, gwarantujący kompetencje kluczowego personelu i użytkowników końcowych. Podejście to pozwoliło na znaczne obniżenie kosztów i uzyskanie szybkiego zwrotu z inwestycji.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top