loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP wspiera jakość i rzetelność w BIOGENED

Ze względu na dynamiczny rozwój firmy oraz stałe poszerzanie portfolio oferowanych produktów, BIOGENED zdecydował się na wdrożenie rozwiązania klasy ERP, które usprawniłoby kompleksowe zarządzanie procesami zachodzącymi w organizacji i – co ważne – zostało zwalidowane. Walidacja systemu stanowi główne wymaganie, wynikające ze specyfiki działania branży farmaceutycznej.
 
Polega ona na udokumentowanym dowiedzeniu faktu, iż system działa tak, jak to zostało określone oraz spełnia polskie wymogi prawne i międzynarodowe standardy w zakresie GMP (Good Manufacturing Practice). Dlatego firma poszukiwała systemu, który z jednej strony byłby elastyczny, skalowalny i łatwy we wdrożeniu, z drugiej zaś odpowiadał na specyficzne potrzeby branży farmaceutycznej.

BIOGENED S.A. jest polską firmą farmaceutyczną z siedzibą w Łodzi, która zajmuje się produkcją leków neurologicznych, psychiatrycznych i onkologicznych, suplementów diety oraz dermokosmetyków. Priorytetem przedsiębiorstwa jest opracowywanie innowacyjnych receptur i dostarczanie produktów stworzonych w oparciu o najwyższe standardy.

Po analizie rozwiązań dostępnych na rynku BIOGENED zdecydował się na współpracę z firmą PROBIT, która posiada wieloletnie i udokumentowane doświadczenie we wdrażaniu systemów klasy ERP w branży farmaceutycznej oraz jest autorem granuli dedykowanej „Pharmaceutica & LS”.
Zależało nam na rozwiązaniu, które z jednej strony posiadałoby funkcjonalności charakterystyczne dla nowoczesnych systemów klasy ERP, z drugiej zaś odpowiadało na specyficzne potrzeby branży farmaceutycznej w zakresie walidacji. Liczyliśmy także na znalezienie skalowalnego systemu, który można będzie zintegrować z naszymi zewnętrznymi aplikacjami, między innymi z systemem FarmaProm, w celu wymiany danych w zakresie zleceń sprzedaży – przyznaje Jacek Płucienniczak, Prezes Zarządu, BIOGENED S.A.
Wymiana danych miała nastąpić pomiędzy Microsoft Dynamics NAV a rozwiązaniem FarmaProm służącym klientom do składania zamówień przez przedstawicieli handlowych oraz firm aptekarskich.

Wdrożenie było realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem. W pierwszej kolejności firma BIOGENED rozpoczęła eksploatację systemu w zakresie obszarów produkcji i logistyki oraz finansów i kontrolingu. Zaimplementowano narzędzia wspierające procesy produkcyjne, takie jak planowanie potrzeb materiałowych i produkcji, zarządzanie zleceniami produkcyjnymi czy kompleksową obsługę zaopatrzenia i zbytu z uwzględnieniem wymogów handlu krajowego i międzynarodowego. Ponadto usprawniona została obsługa księgowości z uwzględnieniem wszystkich obszarów księgowości podatkowej i bilansowej. Dzięki zautomatyzowaniu wielu operacji pracownicy nie muszą już tracić czasu na żmudne, rutynowe czynności, mając jednocześnie stałą kontrolę nad procesami finansowo-księgowymi zachodzącymi w firmie.
Sukces wdrożenia oraz przeprowadzenie go w ustalonym terminie zależały także od postawy końcowych użytkowników systemu i wysokiej kultury organizacyjnej firmy. Pracownicy BIOGENED wykazali się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem, dzięki czemu bardzo szybko udało się przeprowadzić kolejne fazy wdrożenia. Łatwość korzystania z nowego systemu zapewnił także znajomy interfejs systemu, znany pracownikom z popularnych programów pakietu Microsoft Office. To sprawiło, że korzystanie z rozwiązania było niemal intuicyjne – komentuje Gerard Halski, Kierownik Projektu ze strony dostawcy, PROBIT.
Zwalidowane rozwiązanie zapewniło też firmie zgodność z obowiązującymi polskimi i międzynarodowymi wymaganiami prawa farmaceutycznego w zakresie produkcji, zarządzania serią, zaopatrzenia i zbytu, gwarantując wysoką jakość i bezpieczeństwo oferowanych produktów.
Microsoft Dynamics NAV wraz z granulą „Pharmaceutica & LS” to zwalidowane rozwiązanie dedykowane branży farmaceutycznej, które spełniło nasze oczekiwania w zakresie zarządzania procesami produkcyjno-logistycznymi i finansowymi – mówi Jacek Płucienniczak, Prezes Zarządu, BIOGENED S.A.
Cieszymy się z faktu, że coraz więcej firm farmaceutycznych średniej wielkości wybiera rozwiązania ERP „szyte na miarę”, które – przy racjonalnych kosztach użytkowania – zapewniają przedsiębiorstwom działanie zgodne z polskimi i międzynarodowymi wymogami prawa farmaceutycznego i standardami GMP – komentuje Janusz Małgorzaciak, ekspert systemów ERP, Microsoft Dynamics.
Źródło: MICROSOFT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top