loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

ERP na potrzeby uslug profesjonalnych

TODIS - ERP, systemy ERP, MaconomyAgencje reklamowe, firmy konsultingowe, instytucje badawcze czy kancelarie prawne to firmy specjalizujące się w świadczeniu usług profesjonalnych, gdzie głównym kosztem jest wysoce wyspecjalizowany pracownik i czas jego pracy. Na świecie nie ma zbyt wielu dedykowanych systemów ERP wspomagających działalność właśnie takich firm. Wiele z nich po prostu nie radzi sobie z zarządzaniem kapitałem ludzkim.

 

Klasyczne systemy ERP nie przystają do potrzeb firm żyjących z realizacji projektów, w których biorą udział wysokiej klasy specjaliści. Zostały one zaprojektowane pod kątem głównie firm produkcyjnych i handlowych, gdzie ciężar kosztowy jest położony na zupełnie inne miejsca niż w przypadku np. agencji reklamowych czy firm konsultingowych. Głównym celem firm produkcyjnych jest bowiem optymalizacja produkcji, a handlowych – dystrybucja. Systemy ERP skutecznie wspomagają je w ustalaniu miejsc, gdzie można coś usprawnić – albo w liniach produkcyjnych albo w łańcuchu dostaw.

 
Firmy z sektora usług profesjonalnych specjalizują się natomiast w realizacji projektów do których zatrudniają wysoko wykwalifikowanych i sowicie opłacanych specjalistów. Z taką sytuacją spotykamy się zarówno w przypadku agencji reklamowych, jak też agencji PR, firm projektowych, inżynieryjnych, konsultingowych i audytorskich czy kancelarii prawnych. Coraz częściej także firmy informatyczne wybierają sprawdzone rozwiązanie zamiast „wyważać otwarte drzwi” poprzez próby samodzielnego rozwiązania problemów. Koszty związane z uzyskaniem satysfakcjonującego firmę autorskiego oprogramowania ERP są wielokrotnie wyższe niż wdrożenie dostosowanego do potrzeb rozwiązania, uwzględniającego wieloletnie doświadczenia klientów. Nie bez znaczenia jest również znacznie krótszy czas wdrożenia, jak też jego znikome ryzyko.

 
Ponieważ główną składową kosztów działania tego typu firm są ludzie i czas ich pracy, krytyczne staje się planowanie, rejestrowanie i rozliczanie ich z zadań. Mając dostęp do takich informacji można śledzić, które projekty bądź grupy projektów są rentowne, a w których przekroczono zakładany budżet. Każdy realizowany projekt ma unikatowy charakter z konkretnymi pozycjami w kosztorysie, harmonogramie i z przypisanymi do niego zasobami ludzkimi, którymi trzeba właściwie zarządzać. Jeśli pracownik agencji ma napisać scenariusz kampanii reklamowej a prawnik pismo procesowe, nie jest oczywiste, czy powinno im to zająć 1-2 godziny czy 2-3 dni. Dysponowanie danymi statystycznymi pozwala ocenić, ile czasu powinna zająć dana czynność, co pozwala dobrze zarządzać załogą, a to w efekcie przekłada się na wzrost rentowności projektów.

 
Firmy projektowe do zarządzania zasobami ludzkimi nagminnie wykorzystują program Excel bądź Access, a bardziej rozwinięte zamawiają odpowiedni system u developerów aplikacji. Na rynku jest jednak dostępna gotowa grupa aplikacji przeznaczona dla firm z sektora usług profesjonalnych – Maconomy firmy Deltek. Pierwszy opracowany przez spółkę system był dedykowany agencjom reklamowym, ale w krótkim czasie powstały jego odmiany kierowane do sektora konsultingowego, kancelarii prawnych oraz firm z sektora rachunkowości. Firma zatrudnia obecnie ponad 1.600 pracowników w 50 krajach, zawdzięczając swoją unikatową pozycję na rynku światowym ponad 20-letniemu doświadczeniu w oferowaniu swojego sztandarowego produktu. W Polsce jego wyłącznym dystrybutorem jest Todis Consulting Group.

 
Maconomy to rozwiązania klasy ERP dla firm usługowych, specjalizujących się w realizowaniu projektów. Pozwalają one nie tylko lepiej zarządzać kapitałem ludzkim, ale także rejestrować i analizować w sposób elektroniczny przychody i wydatki, i to nie tylko w kontekście pojedynczego projektu, ale i całej firmy. System Maconomy jest wyposażony we wszystkie funkcje wspierające działalność tego typu firm (CRM, zarządzanie dokumentami, workflow itd.). Ponieważ bardzo dobrze się skaluje, może być wykorzystywany zarówno przez małe agencje PR, jak i międzynarodowe firmy konsultingowe czy kancelarie prawne. Dzięki wstępnemu skonfigurowaniu na potrzeby firm usługowych oraz elastyczności w zakresie szczegółowego dostosowywania do rzeczywistych potrzeb klientów jest jednocześnie znacznie tańszy we wdrożeniu i utrzymaniu od rozwiązań oferowanych przez innych potentatów na rynku ERP. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść Maconomy jest nasze wieloletnie doświadczenie, jako wyłącznego partnera Deltek w Polsce. Znamy doskonale wszystkie bolączki naszych klientów, a co ważniejsze – potrafimy im zaradzić. (Anna Turzańska- Sadlej. Todis Consulting Group Sp. z o.o.

Źródło: www.todis.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top