loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Corin kreuje kobiecy styl z Comarch ERP

Corin, jeden z czołowych producentów bielizny damskiej w Polsce, dla usprawnienia procesów wewnętrznych i lepszej współpracy z partnerami, wdrożył kompleksowy system ERP – Comarch CDN XL wraz ze zintegrowanymi rozwiązaniami B2B.
Nowy system informatyczny miał całkowicie zastąpić dotychczasowe rozwiązanie, oparte na systemie operacyjnym MS-DOS, w którym brakowało wielu funkcjonalności, związanych głównie z raportowaniem i analizowaniem danych. Kompleksowy projekt stawiał bardzo wysokie wymagania zarówno przed samym systemem klasy ERP , jak i firmą wdrażającą. Dodatkowo, funkcjonalnym rozszerzeniem oprogramowania klasy ERP miała być platforma internetowa, dedykowana do współpracy z odbiorcami i dostawcami towarów w kraju i zagranicą.

W efekcie poszukiwań rozwiązania, które spełniałoby wymagania funkcjonalne oraz pozostawiało możliwość rozwoju, wybrany został system Comarch CDN XL, jeden z szerokiej gamy produktów Comarch ERP. Zaimplementowane moduły odpowiadają za obsługę produkcji, magazynów, zamówień, importu, CRM oraz działów finansowo-księgowych. Praca na jednej, spójnej bazie danych gwarantuje szybki przepływ informacji i łatwy dostęp do danych, co ma kluczowe znaczenie w skutecznym zarządzaniu.

Niezwykle istotnym rozwinięciem systemu klasy ERP jest Pulpit Kontrahenta. Narzędzie to umożliwia zdalną współpracę z partnerami biznesowymi. Dostawcy i odbiorcy firmy Corin mają wgląd do stanów magazynowych, mogą łatwo składać zamówienia, reklamacje, kontrolować ich status i śledzić stopień realizacji. To szczególnie ważne w przypadku współpracy z wieloma partnerami. Corin prowadzi sprzedaż swoich towarów również na rynkach zagranicznych oraz importuje materiały od dostawców spoza terenu Polski. W takiej sytuacji Pulpit Kontrahenta niezwykle ułatwia pracę, dając wszystkim partnerom zawsze aktualne informacje na temat towarów.

Sprzedaż bielizny Corin jest prowadzona również w sklepie internetowym. Konieczna więc była jego integracja z systemem Comarch CDN XL. Specjalnie w tym celu Kotrak Bis, który wdrażał system Comarch CDN XL, stworzył dedykowany Webservice. Dzięki niemu wszystkie informacje na temat zamówień, generowane przez sklep internetowy, trafiają automatycznie do systemu klasy ERP . Skutkuje to oszczędnością czasu i zmniejsza koszty wynikające z ewentualnych pomyłek w przypadku „ręcznego” przepisywania danych.

Projekt modernizacji struktury informatycznej w firmie Corin był realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej. Firma skorzystała z dotacji w ramach programów „E-technologie dla przedsiębiorstw” oraz „Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw”. Ze środków unijnych sfinansowano dużą część prac. Wpłynęło to znacząco na obniżenie kosztu własnego i przyspieszyło zwrot z inwestycji.

Produkty Corin wybierają kobiety ceniące doskonałą jakość, wygodę i zmysłowy design. Produkowana przez Corin bielizna charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i solidnością wykonania, dzięki czemu od wielu lat firma regularnie zdobywa nagrody i wyróżnienia za swoje produkty. Ponadto firma Corin wraz z naukowcami Politechniki Łódzkiej i prof. Markiem Zadrożnym przeprowadziła badania naukowe, których celem było stworzenie wyjątkowo wygodnego i bezpiecznego dla zdrowia kobiety biustonosza Dzięki temu w nowatorski i innowacyjny sposób został stworzony produkt, który z jednej strony jest modny i stylowy, a z drugiej zapewnia komfort w użytkowaniu i bezpieczeństwo dla zdrowia. Corin prawdopodobnie jest pierwszą firmą na świecie, która w trosce o zdrowie kobiet, podjęła się przeprowadzenia takiego w pełni innowacyjnego i prozdrowotnego badania.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top