loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Corin, jeden z czołowych producentów bielizny damskiej w Polsce, dla usprawnienia procesów wewnętrznych i lepszej współpracy z partnerami, wdrożył kompleksowy system ERP – Comarch CDN XL wraz ze zintegrowanymi rozwiązaniami B2B.

Nowy system informatyczny miał całkowicie zastąpić dotychczasowe rozwiązanie, oparte na systemie operacyjnym MS-DOS, w którym brakowało wielu funkcjonalności, związanych głównie z raportowaniem i analizowaniem danych. Kompleksowy projekt stawiał bardzo wysokie wymagania zarówno przed samym systemem klasy ERP , jak i firmą wdrażającą. Dodatkowo, funkcjonalnym rozszerzeniem oprogramowania klasy ERP miała być platforma internetowa, dedykowana do współpracy z odbiorcami i dostawcami towarów w kraju i zagranicą.

W efekcie poszukiwań rozwiązania, które spełniałoby wymagania funkcjonalne oraz pozostawiało możliwość rozwoju, wybrany został system Comarch CDN XL, jeden z szerokiej gamy produktów Comarch ERP. Zaimplementowane moduły odpowiadają za obsługę produkcji, magazynów, zamówień, importu, CRM oraz działów finansowo-księgowych. Praca na jednej, spójnej bazie danych gwarantuje szybki przepływ informacji i łatwy dostęp do danych, co ma kluczowe znaczenie w skutecznym zarządzaniu.

Niezwykle istotnym rozwinięciem systemu klasy ERP jest Pulpit Kontrahenta. Narzędzie to umożliwia zdalną współpracę z partnerami biznesowymi. Dostawcy i odbiorcy firmy Corin mają wgląd do stanów magazynowych, mogą łatwo składać zamówienia, reklamacje, kontrolować ich status i śledzić stopień realizacji. To szczególnie ważne w przypadku współpracy z wieloma partnerami. Corin prowadzi sprzedaż swoich towarów również na rynkach zagranicznych oraz importuje materiały od dostawców spoza terenu Polski. W takiej sytuacji Pulpit Kontrahenta niezwykle ułatwia pracę, dając wszystkim partnerom zawsze aktualne informacje na temat towarów.

Sprzedaż bielizny Corin jest prowadzona również w sklepie internetowym. Konieczna więc była jego integracja z systemem Comarch CDN XL. Specjalnie w tym celu Kotrak Bis, który wdrażał system Comarch CDN XL, stworzył dedykowany Webservice. Dzięki niemu wszystkie informacje na temat zamówień, generowane przez sklep internetowy, trafiają automatycznie do systemu klasy ERP . Skutkuje to oszczędnością czasu i zmniejsza koszty wynikające z ewentualnych pomyłek w przypadku „ręcznego” przepisywania danych.

Projekt modernizacji struktury informatycznej w firmie Corin był realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej. Firma skorzystała z dotacji w ramach programów „E-technologie dla przedsiębiorstw” oraz „Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw”. Ze środków unijnych sfinansowano dużą część prac. Wpłynęło to znacząco na obniżenie kosztu własnego i przyspieszyło zwrot z inwestycji.

Produkty Corin wybierają kobiety ceniące doskonałą jakość, wygodę i zmysłowy design. Produkowana przez Corin bielizna charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i solidnością wykonania, dzięki czemu od wielu lat firma regularnie zdobywa nagrody i wyróżnienia za swoje produkty. Ponadto firma Corin wraz z naukowcami Politechniki Łódzkiej i prof. Markiem Zadrożnym przeprowadziła badania naukowe, których celem było stworzenie wyjątkowo wygodnego i bezpiecznego dla zdrowia kobiety biustonosza Dzięki temu w nowatorski i innowacyjny sposób został stworzony produkt, który z jednej strony jest modny i stylowy, a z drugiej zapewnia komfort w użytkowaniu i bezpieczeństwo dla zdrowia. Corin prawdopodobnie jest pierwszą firmą na świecie, która w trosce o zdrowie kobiet, podjęła się przeprowadzenia takiego w pełni innowacyjnego i prozdrowotnego badania.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top