loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

„Polskie Smaki” w symbiozie z Comarch ERP

Zakłady Mięsne Herman Sp. z o.o., prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa mięsa i produkcji wędlin, wybrały Comarch ERP Optima, jeden z szerokiej gamy produktów Comarch ERP. Wdrożenie programu przeprowadził Złoty Partner Comarch.
Na polskim rynku funkcjonuje nadal wiele firm, które prowadzą swoją działalność w oparciu o systemy DOS-owe. Tak było i w tym przypadku Zakładów Mięsnych Herman Sp. z o.o. Jednak korzystając z takiego rozwiązania trzeba brać pod uwagę fakt, iż obecnie programy takie nie są już rozwijane, a ich aktualizacje są stosunkowo drogie w porównaniu do systemów napisanych w nowoczesnych technologiach programistycznych – mówi Urszula Złamaniec, specjalista ds. marketingu i handlu w ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o.
W związku z dynamicznym rozwojem ZM Herman, firma zrezygnowała z drogiego w utrzymaniu systemu DOS-owego, i została podjęta decyzja o konieczności wdrożenia rozwiązania IT, usprawniającego i koordynującego pracę całego przedsiębiorstwa.

Wybrano nowoczesny i sprawdzony program do prowadzenia firmy – Comarch ERP Optima, któremu zaufało już 50 tys. klientów w całej Polsce. O wyborze rozwiązania oferowanego przez Comarch przesądziły m.in. korzystny stosunek jakości i możliwości Comarch ERP Optima do ceny tego rozwiązania, jego modułowa budowa – to przedsiębiorca decyduje, co jest mu niezbędne w danej chwili do prowadzenia biznesu. Program umożliwia współpracę i wymianę informacji miedzy modułami, np. między danymi handlowymi i księgowymi, oraz posiada szereg analiz.

Program jest również elastyczny, dlatego ZM Herman mają pewność, że można go będzie dostosować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, w dowolnym momencie rozszerzając instalację o dodatkowe, niezbędne do bieżących potrzeb firmy moduły.

W ZM Herman uruchomiony został również Comarch EDI, gwarantujący bezpieczną komunikację z partnerami biznesowymi firmy – faktury wymieniane są z czterema sieciami handlowymi: Makro, Real, Auchan, Carrefour. Zainstalowano drukarki fiskalne, a specjaliści IT z ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o. przygotowali dodatkowe wydruki handlowo-magazynowe.

Wdrożenie przyniosło firmie m.in. oszczędność czasu – wystawianie dokumentów zostało zautomatyzowane – jedne dokument przekształcane są w drugie np. ZS w FS, ZS w PZ. Wcześniej istniała konieczność tworzenia każdego takiego dokumentu od nowa – co pochłaniało cenny dla firmy czas.

Wszystkie dane kadrowe i księgowe zostały zaimplementowane z poprzednio używanego oprogramowania, również historia pracy pracowników.

Firma zdecydowała się wdrożyć następujące moduły systemu Comarch ERP Optima: Analizy, Analizy BI, Kadry i Płace, Handel, Kasa/Bank, Księga Handlowa, Środki Trwałe.

Oprogramowanie działa w centrali przedsiębiorstwa. Zarząd na bieżąco ma dostęp do programu, co pozwala mu w każdym momencie kontrolować procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Obecnie trwają pracę nad wdrożeniem 40 stanowisk kasowych pracujących w 20 oddziałach ZM Herman.

Zakłady Mięsne Herman Sp. z o.o. prowadzą działalność w zakresie: uboju wieprzowego, rozbioru wieprzowego i wołowego oraz produkcji przetwórczej wędlin: wędzonek, kiełbas, produktów blokowych i podrobowych. Posiadają stale rozwijającą się sieć ponad 20 sklepów firmowych na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i śląskiego.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top