loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

7milowy wdraża system ERP w firmie transportowo-spedycyjnej

7milowy przeprowadzi kompleksowe wdrożenie systemu ERP w firmie Adampol S.A., specjalizującej się w międzynarodowym i krajowym transporcie samochodów osobowych, dostawczych i półciężarowych.
Wdrożenie systemu SAP Business All-in-One (SPRINT) obejmie finanse (SAP FI) i kontroling (SAP CO), gospodarkę materiałową (SAP MM) oraz sprzedaż i dystrybucję (SAP SD). W ramach systemu zostaną także uruchomione funkcje SAP w obszarach kadr i płac (HR).

SAP zostanie zintegrowany z branżowymi systemami transportowymi i spedycyjnymi, z których korzysta Adampol, w tym z autorskim oprogramowaniem TLS. W tym celu 7milowy zbuduje interfejsy pozwalające na wymianę informacji związanych z tworzonymi w TLS zleceniami transportowymi, zleceniami demontażu samochodów (dodatkowa usługa świadczona przez Adampol), jak również wspierającymi pracę serwisu naprawczego oraz procesy likwidacji szkód komunikacyjnych.

Jak podkreśla Kamil Mazurkiewicz, Dyrektor Finansowy Adampol SA:

By sprawnie zarządzać bazą pojazdów i procesami logistycznymi oraz skracać czas realizacji usług, a równocześnie optymalizować koszty, wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania IT: od poziomu pojedynczego samochodu, wyposażonego w system monitorowania satelitarnego GPS, po zaawansowane narzędzia do planowania tras, optymalizacji załadunku i transportu. System SAP połączy wszystkie te aplikacje w jedną całość, pełniąc rolę nadrzędnej platformy zarządczej i analitycznej w firmie.
SAP SPRINT to oferowany przez 7milowego system SAP z zamodelowanymi procesami biznesowymi.

W usługach transportowo-spedycyjnych liczy się czas dotarcia z punktu A do punktu B. Wybraliśmy rozwiązanie SPRINT, bo podobnie jak nasi klienci chcemy szybko dotrzeć do celu, którym jest pełne wykorzystanie możliwości systemu SAP – dodaje Kamil Mazurkiewicz.
Oprócz prac wdrożeniowych i integracyjnych, 7milowy dostarczy również licencje i będzie świadczyć usługi serwisowe SAP Enterprise Support.

Z funkcjonalności SAP SPRINT będzie korzystać blisko 60 pracowników Adampolu.

Prace projektowe rozpoczęły się w styczniu, start systemu jest zaplanowany na 1 października br.

Adampol SA zajmuje się krajowym i międzynarodowym transportem samochodów osobowych, dostawczych i półciężarowych. Posiada kilkaset własnych autotransporterów oraz współpracuje z około 400 sprawdzonymi podwykonawcami. Dysponuje też dwoma nowoczesnymi terminalami samochodowymi.

Źródło: www.7milowy.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top