loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

enova365 oficjalnie w sprzedaży

Po udanym programie pilotażowym zakończonym w lipcu 2013 r., w którym uczestniczyli wybrani Autoryzowani Partnerzy Soneta, chmurowa wersja systemu – enova365, oficjalnie weszła do sprzedaży. Już na starcie enova365 cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród obecnych, jak i potencjalnych jego użytkowników.
 

Zakończony sukcesem program pilotażowy enova365, którego celem było rozszerzenie środowiska testowego, pozwolił wyodrębnić te elementy, które w pierwszej kolejności powinny zostać udostępnione użytkownikom. Soneta Sp. z o.o., producent systemu, w II połowie sierpnia br. uruchomił pierwsze trzy moduły enova365: Handel Start, obsługujący najważniejsze procesy związane z działalnością handlową i gospodarką magazynową oraz Pulpit Pracownika i Pulpit Kierownika - służące do samoobsługi pracowniczej, będące kontynuacją produktu enovaNet Kadry Płace. Rozwiązanie umożliwia generowanie oraz zarządzanie wnioskami pracowniczymi i czasem pracy on-line z dowolnego miejsca o każdej porze. Już jesienią br. dostępny w chmurze będzie moduł Kadry Płace, a w I kwartale 2014 r. firma zapowiada udostepnienie całej funkcjonalności enova w chmurze obliczeniowej. Równocześnie Soneta prowadzi prace nad rozwiązaniami dedykowanymi dla urządzeń mobilnych.

enova zmienia oblicze ERP

enova365, z interfejsem użytkownika opartym o HTML5, to kontynuacja systemu enova ERP. Jego wyróżnikiem jest możliwość dostępu do programu przy użyciu dowolnej przeglądarki internetowej obsługującej standard HTML5, niezależnie od środowiska i systemu operacyjnego. Rozwiązanie enova365 jest dostępne w dwóch modelach:
  • jako usługa pracująca w chmurze publicznej na platformie Windows Azure
  • jako oprogramowanie instalowane w chmurze prywatnej, z możliwością pełnej integracji z systemem enova (okienkowym).
Celem wprowadzenia enova365 do naszej oferty nie jest zastąpienie dotychczasowego systemu enova. Dzięki zastosowanej technologii, wykorzystującej wspólny rdzeń systemu, enova365 jest naturalnym i w pełni zintegrowanym rozszerzeniem dotychczasowego systemu ERP o technologie internetowe. To unikalne rozwiązanie dostarcza użytkownikom nowych możliwości wykorzystania systemu enova” – mówi Zbigniew Boguś z Soneta Sp. z o.o., Program Manager enova365.
Unikalność rozwiązania enova doskonale obrazuje wzór 1x3x2, który firma Soneta zdradziła na początku roku. Jeden zintegrowany system ERP, trzy wersje (srebrna dla małych, złota dla średnich i platynowa dla dużych firm), dwa sposoby korzystania z systemu (tradycyjny i chmurowy). Ta strategia produktu przekłada się na praktyczne aspekty użytkowania programu. Osoby pracujące na enova intuicyjnie będą wiedzieć jak korzystać z enova365, a przyszli Klienci nie kupują przysłowiowego „kota w worku”, tylko system sprawdzony przez dotychczasowych użytkowników. enova i enova365 to ten sam produkt, różni je jedynie interface (okienkowy i html-owy). W praktyce kilka osób może pracować na różnych urządzeniach i na jednej bazie danych. Przykładowo księgowa w biurze stacjonarnie, a handlowcy na urządzeniach mobilnych.

enova zgodna z trendami mobilności

enova365 jest odpowiedzią na coraz większą popularność pracy zdalnej i dynamicznie zmieniający się rynek usług informatycznych. Według szacunków firmy Gartner, około 15% przedsiębiorstw wejdzie w rozwiązania chmurowe do 2015 roku, co w większości przypadków może oznaczać konieczność wymiany oprogramowania do zarządzania. Nie dotyczy to użytkowników enova, którzy mogą w prosty sposób rozwinąć swoją działalność o pracę w chmurze, nie zmieniając wykorzystywanego programu. To dobry sygnał, zarówno dla obecnych 7 000 firm pracujących na enova, jak również dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy wybiorą enova w 2013 roku i w latach kolejnych.

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top