loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

BAMA Europa z systemem ERP – Microsoft Dynamics

IT INTEGROBAMA Europa należy do amerykańskiego koncernu produkującego ciastka dla największych międzynarodowych sieci restauracji szybkiej obsługi. Firma rozpoczyna właśnie produkcję w nowo wybudowanym zakładzie pod Wrocławiem i jako narzędzie wspierające zarządzanie wybrała właśnie system ERP firmy Microsoft, a jako partnera wdrożeniowego firmę IT.integro.
 

Microsoft Dynamics ERP został przygotowany dla 20 użytkowników jednoczesnych i wspiera firmę BAMA w zakresie procesów księgowych, planowania produkcji i zaopatrzenia, logistycznych zgodnie ze standardem GS-1, ewidencji sprzedaży i zakupów, bankowości elektronicznej, podstawowej obsługi magazynu oraz zarządzania partią i datą ważności – co jest kluczowe dla zapewnienia wysokiej jakości swoich produktów.

Zakres zarządzania produkcją będzie jeszcze rozwijany do pełnego harmonogramowania produkcji oraz planowania wydajności zasobów produkcyjnych.

W kolejnym okresie system ERP zostanie jeszcze wzbogacony. Rozbudowa obejmie m.in. rozszerzenie procesów logistycznych (ofertowanie, kontrakty) i administracyjnych (obieg dokumentów, akceptacje), zaawansowane procesy magazynowe (WMS, elektroniczna obsługa dokumentów – skanery), zarządzanie kadrami i płacami, zaawanasowane narzędzia analityczne (raportowanie danych).

Firma BAMA znajduje się w czołówce producentów wyrobów cukierniczych – takich jak ciasta całe i w kawałkach, herbatniki, ciastka, kruche ciasta, mrożone ciasta – dla firm przemysłu spożywczego. Oferuje także mrożone wyroby piekarnicze. Posiada siedem` zakładów produkcyjnych, dzięki czemu może dostarczać swoje produkty do ponad 20 krajów. BAMA zaopatruje największych gigantów restauracyjnych z sieci restauracji szybkiej obsługi, sieci pizzerii czy meksykańskiego jedzenia. Firma cały czas pozostaje w rękach rodziny Marshall, a została założona przez Cornelię Alabamę „Bama” Marshall już w roku 1927.

Źródło: IT. Integro Sp. z o.o.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top