loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Zarządzanie piwem w chmurze

SAP LOGO - ERPNiewielki browar z Los Angeles poprawia swoją konkurencyjność przy użyciu systemu ERP opartego na chmurze — bez kolosalnych inwestycji.
 

Mimo że właściciele browaru Golden Road Brewing określają swoją firmę mianem „świeżynki”, można się spodziewać, że już niedługo firma bezpowrotnie utraci ten status. Jest to tradycyjny browar z prawdziwego zdarzenia, który wyznacza sobie ambitne cele browarnicze, korzystając jednocześnie w innowacyjny sposób z technologii, które pomogą firmie wstrząsnąć układem sił na rynku. Browar Golden Road z siedzibą w Los Angeles inwestuje w rozwój wdrażając oparte na chmurze rozwiązanie opracowane przez firmy SAP i OrchestratedBEER. Współzałożycielka browaru Meg Gill oraz dyrektor generalny Paul Burgis udzielili nam wywiadu, w którym opowiedzieli o trudach założenia tradycyjnego browaru, różnych wyzwaniach oraz sposobach uzyskania zupełnie nowej jakości produkowania piwa.
 
Golden Road Brewing system erp w chmurze

Wspominając swoje początki w branży browarnictwa tradycyjnego Gill przywołuje obraz „raczkującej, lecz dynamicznie rozwijającej się branży, dającej możliwość poczucia niesamowitej pasji i wspaniałych smaków, przy jednocześnie bardzo ograniczonej infrastrukturze wspierającej rozwój firmy”. Dlatego postanowiła poprosić Burgisa o pomoc w realizacji zupełnie bezprecedensowego projektu w branży browarnictwa tradycyjnego: wykorzystania technologii, jako czynnika stymulującego rozwój.

Nowy tradycyjny browar rusza pełną parą

Wysiłki opłaciły się.
Nasz nowo otwarty, malutki browar przekształciliśmy w prawdziwą firmę — opowiada z dumą Gill. W roku 2013 właściciele browaru Golden Road planują wyprodukować 18 000 beczek piwa. Może to być najlepszy wynik wśród wszystkich browarów tradycyjnych, osiągnięty w zaledwie drugim roku działalności.
Ale chmiel i woda to nie wszystko.
Do warzenia wspaniałego piwa potrzebna jest jeszcze kreatywność i poświęcenie — stwierdza Gill. Trzeba również zachować odpowiednią równowagę, zapewniając infrastrukturę i systemy, które pozwolą stworzyć stabilną firmę.
Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) muszą stawić czoła wielu wyzwaniom związanym z infrastrukturą podstawową. Bardzo często jedynym narzędziem ułatwiającym prowadzenie firmy są arkusze kalkulacyjne (używane do zarządzania zapasami, tworzenia harmonogramów produkcji lub budowania procesów sprzedaży). W rezultacie lawinowo rośnie liczba raportów tworzonych ręcznie, które następnie bardzo utrudniają konsolidację informacji i zarządzanie nimi.

System ERP kluczem do sukcesu

Gdy Burgis dołączył do zespołu, odkrył, że firma nie korzystała z żadnych serwerów ani systemów do zarządzania danymi. Był przekonany, że opracowanie prostej strategii w zakresie konfiguracji systemów o newralgicznym znaczeniu miało zdecydowany priorytet. Browar Golden Road instaluje również systemy, bez których duże lub renomowane przedsiębiorstwa nie mogą się obejść, na przykład oprogramowanie ERP.

Gill jest zdeterminowana, aby osiągnąć jeden cel: uzyskać status najlepszego w Los Angeles browaru tradycyjnego.
Piwo ma lepszy smak, gdy jest produkowane lokalnie, ponieważ trafia na półki sklepowe świeże, bezpośrednio z browaru — informuje Gill. Najważniejszym parametrem jest szybkość rotacji piwa, czyli przechowywanie na półkach świeżego piwa. Parametr ten wpływa na produkcję, dystrybucję oraz satysfakcję klientów.
Za każdym razem, gdy Gill słyszy, że piwo Golden Road IPA zalega na półkach dłużej niż kilka tygodni, na jej twarzy gości grymas niezadowolenia. To szczególnie trudne wyzwanie dla nowo otwartego browaru tradycyjnego, który rozwija się tak dynamicznie jak Golden Road, który dodaje nowe punkty dystrybucji do swojej sieci każdego dnia.

Kluczowe znaczenie mają szybkość i prężność działań. Praca w chmurze pozwala kierownictwu browaru Golden Road uzyskać pełny wgląd w informacje o przedsiębiorstwie. Obsługiwane systemy pomagają uzyskać spójny obraz rzeczywistej sytuacji oraz odpowiedzi w czasie rzeczywistym na takie pytania jak: które partie trafiają do których kanałów dystrybucji, jaki jest dzisiejszy wolumen produkcji, które produkty zostały dziś zapakowane itp.
Po wdrożeniu odpowiednich systemów możemy wyeliminować czynniki obniżające naszą wydajność — stwierdza Burgis.
Technologia usprawnia logistykę browaru

Dotychczas przyjęcie zamówienia oznaczało, że pracownik musiał ręcznie określić potrzeby w zakresie ilości i rodzaju surowców, opakowania itp. Obecnie wystarczy jedynie wprowadzić odpowiednie dane, a system automatycznie odwzorowuje każdy proces: co kupić, kiedy i w jakiej ilości. Browar Golden Road utrzymuje koszty na niskim poziomie, skuteczniej zarządza zapasami, dostarcza świeży produkt i precyzyjniej tworzy prognozy. Bez zastosowania technologii byłoby to niemożliwe.

Sieć Costco zamówiła ostatnio w browarze Golden Road 6500 skrzynek flagowego piwa Point the Way IPA — dając firmie jedynie 4 tygodnie na realizację zamówienia. Wielu browarników zapewne dostałoby „piwnej piany na ustach” i z wściekłością odrzuciło tak wymagające zamówienie.
Dzięki naszym zdolnościom analizy informacji o browarze udało nam się zrealizować napięty harmonogram dostaw Costco — poinformowała Gill. Browar Golden Road był w stanie zmodyfikować harmonogramy produkcji, wyznaczyć dystrybutorów i zamówić surowce „na bieżąco”, co pozwoliło sprostać wymaganiom klienta.
Przetwarzanie w chmurze technologią przyszłości

Nowo założone i małe przedsiębiorstwa nie dysponują zasobami informatycznymi ani czasem, który można poświęcić na zarządzanie projektami technologicznymi. Jednak czasem może zajść potrzeba realizacji takiego projektu w kilka dni lub tygodni, zamiast miesięcy. Wtedy najtrudniejszym etapem może okazać się szkolenie personelu i uzyskanie niezbędnych funduszy. Rozwiązanie oparte na chmurze pomogło browarowi Golden Road zdobyć środki inwestycyjne na system ERP bez zadłużania się po uszy. Przeniesienie wszystkich systemów zarządzania danymi do chmury zapewnia pracownikom dostęp do informacji w dowolnymi czasie i miejscu, przy użyciu dowolnego urządzenia. Podsumowując, technologia ta po prostu usprawnia prowadzenie firmy.

Technologia ułatwia rozwój browaru Golden Road w Los Angeles

Sukces browaru tradycyjnego wymaga determinacji i poświęcenia. Ale nie tylko tego. Technologie mogą pomóc zapewnić stabilność przedsiębiorstwa — tak było w przypadku pierwszych sukcesów browaru Golden Road. Powtarzając jak mantrę slogan „Świeże piwo sprzedaje się najlepiej”, firma konsekwentnie rozbudowuje swoją sieć punktów dystrybucji na rozległym rynku Los Angeles. A skoro coraz więcej mieszkańców południowej Kalifornii ma szansę skosztować piwa Golden Road, browar będzie w stanie zareagować na rosnący popyt, zwiększając swoje moce produkcyjne.

Źródło: www.sap.pl


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top