loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformowała, że japońska firma NEC Corporation, wiodący integrator systemów IT i dostawca technologii sieciowych, wdrożyła oprogramowanie IFS Applications™ do wspomagania zarządzania produkcją w oddziale zajmującym się platformami systemowymi. Jest to pierwszy etap realizacji planu wdrożenia rozwiązania w większej liczbie oddziałów przedsiębiorstwa.
 
 
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


Oddział System Platform Business Unit, największa jednostka wchodząca w skład grupy NEC, notuje przychody netto rzędu 7,5 miliarda dolarów, co stanowi 24,2% łącznych przychodów koncernu. Przedsiębiorstwo produkuje serwery Windows i Linux oraz superkomputery. Rozwiązanie z oferty IFS, wspomagające zarządzanie produkcją i dystrybucją, wdrożono w wielu zakładach firmy NEC w Japonii. Celem było usprawnienie obsługi globalnego łańcucha dostaw (SCM), redukcja kosztów i podniesienie jakości.

Rozwiązanie IFS umożliwia zarządzanie cyklem życia produktów (PLM), z uwzględnieniem wszystkich danych powstających na różnych etapach tego cyklu, w tym projektu, specyfikacji i struktur materiałowych (BOM). System ułatwia ponadto orientację w zagadnieniach dotyczących jakości, kosztów oraz dostaw — na poziomie całej firmy, zapewniając jednocześnie zwiększenie efektywności i zysków.
Wybraliśmy IFS Applications, ponieważ system ten udostępnia funkcjonalność przydatną przy produkcji w trybie pull: ułatwia sterowanie produkcją w oparciu o ustalone terminy dostaw do klienta — mówi starszy kierownik działu wytwarzania rozwiązań dla sektora produkcji i przetwórstwa w oddziale Enterprise Buisness Unit firmy NEC, Fumitoshi Miyashita. Równie ważnym czynnikiem była otwarta architektura rozwiązania, pozwalająca rozszerzać funkcjonalność oprogramowania, a także zmniejszony całkowity koszt posiadania. Proces wdrożenia przebiegł szybko i zgodnie z harmonogramem. Rozwiązanie IFS Applications pomoże nam zoptymalizować nasz globalny system produkcji i skrócić okres uruchamiania nowych fabryk.
Z przyjemnością informujemy o kolejnej szybkim, terminowym wdrożeniu — mówi dyrektor zarządzający IFS Japan, Stefan Gustafsson. „Jestem pewien, że nasze rozwiązanie przyniesie oczekiwane korzyści, wspierając obsługę najważniejszych procesów biznesowych w firmie NEC. IFS współpracuje z firmą NEC od ponad dziesięciu lat — jako partner oraz jako klient. Mamy nadzieję kontynuować tę współpracę.
Firma NEC to nie tylko klient firmy IFS, ale również ważny partner technologiczny. Współpraca firm trwa od 1998 roku. Jej owocem były liczne wspólne przedsięwzięcia z zakresu rozwoju oprogramowania, a ostatnio opracowanie rozszerzenia dla branży spożywczej.

Zaawansowane technologie to jeden z segmentów, na których skupia się firma IFS. IFS oferuje rozwiązania dla firm z branż sprzętu elektronicznego, podzespołów elektronicznych i półprzewodników, uwzględniając specyficzne wymagania tych sektorów. Rozwiązania te wspierają wszystkie procesy biznesowe: od projektowania i produkcji mieszanej po wsparcie posprzedażowe i zarządzanie gwarancjami. Klientami firmy IFS w branży zaawansowanych technologii są firmy Eltek, Wolfson Microelectronics, Kitron, maxon motor i Olympus Keymed.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top