loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Osiągnięcia dostawców i perspektywy rozwoju rozwiązań ERP w 2014:
SAP POLSKA

sap logoJuż nie tylko integracja i automatyzacja biznesowych procesów, ale też wsparcie w obszarze analityki, dostęp do danych z poziomu urządzeń przenośnych oraz umożliwienie pracy w modelu Software as a Service na nowo definiują rolę systemów ERP.
 

 
Otoczenie, w którym funkcjonuje biznes, jest coraz bardziej skomplikowane i konkurencyjne. Na skutek niedawnego kryzysu polski rynek, relatywnie odporny na zagraniczne wstrząsy, przyciąga coraz więcej międzynarodowych graczy, jednocześnie rośnie lokalna konkurencja.
 
Odpowiedzią rodzimych przedsiębiorstw jest przewartościowanie strategii rozwoju i udoskonalanie metod działania. Np. zamiast otwierać oddziały w terenie, efektywniej-szym rozwiązaniem jest wyposażenie pracowników w rozwiązania mobilne, które pomagają w pracy, przyspieszają obieg informacji i usprawniające obsługę klienta. Zamiast czekać kilka godzin na analizę danych z oddziałów, firmy stosują ujednolicone systemy analityczne, z przyjaznymi kokpitami, które przejrzyście obrazują dane, zbierane w czasie rzeczywistym.

Równolegle zarządy firm coraz częściej chcą, by oprogramowanie biznesowe było wdrażano szybko, a całkowite koszty utrzymania infrastruktury IT były niższe niż w przeszłości.
 
Aplikacje biznesowe muszą skutecznie i w określonym czasie rozwiązywać konkretne wyzwania biznesowe, a korzystanie z nich musi być proste i przyjazne dla użytkowników.

Tak radykalne zmiany w biznesie wymuszają inne podejście do rozwoju systemów ERP. ERP, które wspomaga analizy biznesowe Proces rozbudowywania systemów ERP o funkcje analityczne trwa od kilku lat. W ostatnim roku ten trend przyspieszył z wielokrotną siłą. Decydującym czynnikiem jest potrzeba szybkiego działania w świecie coraz bardziej przeładowanym informacją. Funkcje analityczne, zaszyte w ERP (przykładem takiego systemu jest SAP Business One) lub z nim zintegrowane (rodzina rozwiązań SAP BusinessObjects), są kapitalnym wsparciem dla zarządu, menedżerów i pracowników liniowych. W krótkim czasie w masie informacji mogą pomóc wybrać te najistotniejsze, zidentyfikować szanse i nowe możliwości, wykryć potencjalne zagrożenia – a w efekcie podjąć trafniejsze decyzje warunkujące bardziej stabilny rozwój firmy.

ERP, które wykorzystuje technologię in-memory

Firmy coraz częściej też wykorzystuje się technologię in-memory - jako system bazodanowy, jako platformę aplikacyjną lub technologiczną.

Zaletą rozwiązań in-memory jest przetwarzanie w czasie rzeczywistym - technologia ta wielokrotne przyspiesza transakcje i analizy, nawet do ułamków sekund. Dzięki temu menedżerowie mogą kontrolować procesy biznesowe w czasie rzeczywistym, a rozwój firmy planować w oparciu o aktualne dane. Modelowym przykładem symbiozy ERP i technologii in-memory dla firm MŚP jest współpraca systemu SAP Business One z rozwiązaniem SAP HANA, które, oprócz błyskawicznych obliczeń w pamięci, upraszcza oraz obniża koszty utrzymania infrastruktury informacyjnej.

ERP, które jest dostępne w chmurze

Alternatywnym sposobem umożliwiającym zredukowanie kosztów utrzymania infrastruktury IT jest korzystanie z aplikacji transakcyjnych w chmurze, szczególnie w tzw. obszarach dziedzinowych, a więc np. obsłudze klienta (CRM), wsparciu procesów zakupowych (Procurement), czy zarządzania kadrami (HCM). Dzięki rozwiązaniom w chmurze firmy nie tylko mogą zredukować nakłady inwestycyjne, ale też zrezygnować z tradycyjnego projektu wdrożeniowego na rzecz szybkiej konfiguracji systemu przez usługodawcę. Firmy nie muszą kupować i implementować ani sprzętu ani rozwiązań informatycznych. Oprogramowanie jest dostępne w formie usługi na żądanie.

Użytkownicy mają też pełną kontrolę, kto i na jakich warunkach ma dostęp do danych. Ich backup oraz szyfrowanie transmisji dodatkowo podnosi bezpieczeństwo pracy. Aplikacje w chmurze są dostępne dla uprawnionych użytkowników niezależnie od czasu i miejsca, w którym przebywają.

ERP, które można mieć w kieszeni

Nasi klienci oczekują wygody i uproszczenia w korzystaniu z oprogramowania biznesowego. Dlatego SAP umożliwia korzystanie z systemów transakcyjnych i analitycznych z poziomu urządzeń przenośnych (smartfonów i tabletów) z pomocą aplikacji mobilnych. Niedawno przedstawiliśmy klientom SAP Business Suite dostęp mobilny z pomocą przyjaznych w użyciu narzędzi mobilnych SAP Fiori. Stale powstają coraz nowe aplikacje mobilne, które umożliwiają korzystanie z oprogramowania analitycznego i transakcyjnego zdalnie. Korzyści z tego są wymierne. Menedżerowie zarządzający m.in. sprzedażą, produkcją lub magazynem mogą sprawdzić lub zaktualizować informacje w systemie, będąc poza biurem i pracując w zupełnie nowy, elastyczny sposób, dostosowany do coraz bardziej dynamicznego rynku. W ten sposób podnoszą oni swoją wydajność, a firma konkurencyjność.

Autor: Paweł Jędrusik - Dyrektor Sprzedaży, segment General Business, SAP Polska
Źródło: www.sap.plPOBIERZ BEZPŁATNIE PEŁNĄ TREŚĆ RAPORTU ERP | PERSPEKTYWY 2014

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top