loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

enova365 z dotykowym interfejsem na Windows8

enova365Krakowska firma Soneta, producent oprogramowania ERP enova365, poszerza swoją współpracę z Microsoft udostępniając swój program na system Windows 8. Obecnie enova365 oprócz tradycyjnego interfejsu okienkowego oraz przeglądarkowego posiada również dotykowy, gdzie oprócz tradycyjnego klikania, możliwe jest korzystanie z aplikacji poprzez dotyk. To jedyny multiinterfejsowy system w Polsce, który na poziomie bazy danych, logiki biznesowej pozostaje taki sam.
Starając się sprostać rosnącym oczekiwaniom Klientów i wyzwaniom stwarzanym przez nowe technologie, w tym upowszechnieniu urządzeń mobilnych, w ubiegłym roku Soneta stworzyła na kanwie dotychczasowego okienkowego systemu enova, działającego na rynku od 12 lat, nowe rozwiązanie enova365 z interfejsem przeglądarkowym obsługującym HTML5. Co więcej, w trakcie prac rozwojowych, okienkowa enova stała się częścią enova365, jako jeden z jej interfejsów. Obecnie producent udostępnił swoje rozwiązanie również na Windows 8.
 
enova365tablet

enova365 od 17 marca br. jest już dostępna w Windows Store, można ją także pobrać ze strony www.tablettopc.pl/poznaj_tablet.html Spośród 11 polskich aplikacji biznesowych ERP znajdujących się w tym sklepie, aż 4 to enova365 – Kadry Płace służące do zarządzania zasobami ludzkimi w firmie, Handel zapewniający obsługę firmy w zakresie operacji handlowych, CRM wykorzystywany w kreowaniu, zarządzaniu i podtrzymywaniu relacji z klientami oraz Pulpit Pracownika do samoobsługi pracowniczej. enova365 Windows 8 Apps można pobrać bezpłatnie (wymagana wersja Windows 8.1). Zainstalowana aplikacja uruchamia wersję demonstracyjną korzystającą z bazy demo enova365 na platformie Windows Azure. Dzięki temu, że poszczególne interfejsy posiadają wspólną bazę danych oraz logikę biznesową, z interfejsu dotykowego mogą korzystać także użytkownicy posiadający enova365 na swoich serwerach.

Jeden system ERP o wielu „twarzach”

enova365 to rozwiązanie unikatowe na polskim rynku ERP. Jest to jeden system o tej samej logice i bazie danych, który udostępniony został w różnych interfejsach użytkownika:
  1. Okienkowym – skierowanym do użytkowników, którzy lubią klasyczny sposób korzystania z systemu, za pomocą tradycyjnych deskopów i myszki (enova z dotychczasowym interfejsem i logiką). 
  2. Przeglądarkowym, zwanym również webowym – dla mobilnych osób, które cenią sobie pracę z systemem w dowolnym miejscu i czasie, z użyciem dowolengo systemu operacyjnego (Windows, Mac OS, Chrome OS). 3) Dotykowym, pod Windows 8 – dla użytkowników tabletów, którzy wolą korzystać z aplikacji poprzez dotyk.

enova365 niezależnie od wykorzystywanego interfejsu posiada tę samą funkcjonalność. Drobne różnice mogą wynikać jedynie z konwencji interfejsów, co w konkretnych przypadkach ma lub będzie miało wpływ na drobne różnice funkcjonalne.
Dynamiczne zmiany technologiczne otwierają nowe, niespotykane wcześniej możliwości dostępu do informacji. Zbudowanie spójnej architektury chmurowej systemu ERP odpowiada na te wyzwania. Dzięki temu można relatywnie łatwo budować aplikacje w różnych technologiach, jak HTML5 czy Windows 8, zachowując całą złożoność systemu. Takie podejście pozwala nam śmiało patrzeć w przyszłość – mówi Marcin Wojas, Dyrektor Technologii Systemu z firmy Soneta Sp. z o.o.
enova365 z różnymi interfejsami zwiększa rzesze użytkowników systemu, którzy mogą wybrać formę korzystania z aplikacji, według swoich preferencji. Uwzględniając światowe trendy i zmiany pokoleniowe, Soneta dostosowała system do młodego pokolenia, które od dziecka otacza się komputerami i urządzeniami elektronicznymi oraz osób trochę starszych, używających mobilnych rozwiązań sporadycznie. Firma nie zapomniała jednak o istotnej grupie klientów, którzy wolą tradycyjne rozwiązania i korzystanie z systemu za pomocą myszki i klawiatury.
 


Konstrukcja architektury enova365 daje również bardzo dużą przewagę konkurencyjną w budowaniu modeli biznesowych dla Klientów. System może być instalowany na różnych serwerach i urządzeniach - zarówno w modelu, w którym enova znajduje się na serwerach Klienta (podstawowy, dotychczasowo stosowany inaczej nazywany „on-premise”), jak również w innowacyjnych modelach z dostępem do serwerów zdalnych (modele chmurowe „in-cloud”) oraz modele mieszane (hybrydowe).

Producent zapowiada, że jeszcze w tym roku udostępni system na telefony komórkowe, ze szczególnym uwzględnieniem Windows Phone.

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top