loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Exalo Drilling z systemem SAP ERP

Spółka Infovide-Matrix zakończyła projekt wdrożenia systemu SAP ERP dla Exalo Drilling S.A., należącej do Grupy Kapitałowej PGNiG S.A.


 
 
Zrealizowany metodą inkorporacji projekt polegał na modyfikacji, rozszerzeniu i dostosowaniu wykonanych wcześniej przez Infovide-Matrix we współpracy z PNiG Kraków i PNiG Nafta Piła konfiguracji SAP ERP oraz SAP HCM, a także podłączeniu do systemu pracowników wszystkich spółek, które weszły w skład Exalo Drilling.

Wśród ważnych celów projektu było usprawnienie zarządzania zmianami wynikającymi z równolegle prowadzonego procesu konsolidacji i restrukturyzacji w Spółce oraz wdrożenie jednego, Zintegrowanego Systemu zarządzania przedsiębiorstwem, który połączy centra Spółki w jeden, sprawnie działający organizm.
Dla Infovide-Matrix był to jeden z ważniejszych projektów realizowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, nie tylko ze względu na strategiczną dla nas branżę Klienta, ale również ze względu na kompleksowość projektu i jego szeroki zakres obejmujący podmiot, który skonsolidował pięć dotychczasowych spółek poszukiwawczo-wydobywczych nafty i gazu. Mimo trudnych warunków wynikających z trwającej konsolidacji i restrukturyzacji, dzięki dobrej współpracy i dużemu zaangażowaniu wszystkich uczestników projektu, projekt został zrealizowany w zaplanowanym czasie i budżecie – powiedział Paweł Wiechecki, Partner w Infovide-Matrix S.A. odpowiedzialny za biznes realizowany w oparciu o technologie firmy SAP.
Nowy, ujednolicony model biznesowy udoskonalił przebieg procesów wewnętrznych w Exalo Drilling, jej strukturę organizacyjną, a także wpłynął na wzmocnienie pozycji konkurencyjnej Spółki na rynku lądowych usług wiertniczych.
Zakres projektu obejmował: przeprowadzenie analizy, opracowanie koncepcji biznesowej we wszystkich obszarach i realizację prac konfiguracyjnych. Do konsultantów Infovide-Matrix należał proces związany z wdrożeniem oraz wsparcie podczas przeprowadzania testów i startu produktywnego systemu. Proces migracji i konsolidacji danych należał do zespołu Exalo Drilling S.A. Wszystkie prace musiały być tak prowadzone, żeby nie zakłóciły bieżącego funkcjonowania Spółki. Chciałbym szczególnie podkreślić ogromne zaangażowanie wszystkich pracowników Exalo Drilling, którzy brali udział w projekcie, co pozwoliło na tak sprawne jego poprowadzenie” – dodaje Piotr Grochowski – Dyrektor ds. Informatyki w Exalo Drilling S.A.
Źródło: Infovide-Matrix

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top