loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

eSmoking World wdrożyła system ERP SAP

Grupa CHIC, lider europejskiego rynku e-papierosów i właściciel sieci eSmoking World, zakończyła proces informatyzacji systemów sprzedaży i zarządzania. Jest pierwszą firmą branżową, która posiada system SAP Business One zintegrowany z narzędziami POS w sieci detalicznych punktów handlowych. Obsługę projektu zapewniła firma 7milowy z Grupy BCC.


Grupa CHIC w ciągu zaledwie kilku lat stała się głównym graczem na rynku e-papierosów w Polsce i Europie. Dynamiczny wzrost wolumenu sprzedaży i konieczność zarządzania coraz większą siecią punktów handlowych wpłynął na decyzję spółki o inwestycji w system ERP. Głównym celem projektu była optymalizacja procesów biznesowych oraz wsparcie kluczowego obszaru firmy – sprzedaży detalicznej. Licząca ponad 1.200 punktów sprzedaży sieć eSmoking World jest największą tego typu platformą sprzedaży detalicznej papierosów elektronicznych w Europie.

Centralny system ERP SAP Business One został wdrożony w zakresie obejmującym obsługę finansów, zakupów, sprzedaży i dystrybucji, obsługi klienta wraz z CRM, produkcji oraz zarządzania magazynem. Z uwagi na dużą aktywność Grupy CHIC w sektorze e-commerce, firma zintegrowała również platformę sprzedaży online eSmokingWorld.com z systemem ERP.

Jednym z kluczowych elementów projektu było wdrożenie rozwiązania POS (point of sales) w punktach sprzedaży eSmoking World. Grupa CHIC zastosowała w punktach sprzedaży autorskie rozwiązanie POS 7milowy – POSITANO zintegrowane ze środowiskiem SAP Business One. Tak skonfigurowana platforma umożliwia punktom handlowym m.in. aktualizację cenników, pobranie informacji o aktualnych promocjach, a centrum operacyjnemu CHIC w Ostrzeszowie gwarantuje bieżący wgląd w dane sprzedażowe.
Rozwój infrastruktury IT jest naturalną konsekwencją wzrostu firmy i zarazem elementem umacniania dużej przewagi nad konkurencją, również tą powiązaną z globalnymi koncernami tytoniowymi - wyjaśnia Jerzy Jurczyński, Public Affairs Grupy CHIC. „Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, szukaliśmy partnera wdrożeniowego, który będzie posiadał odpowiednio wysokie kompetencje do samodzielnej realizacji tego typu projektu. Z drugiej strony, zgodnie z filozofią naszej firmy, chcieliśmy by projekt realizowała polska firma i polscy specjaliści.
Wymagania postawione nam już na etapie projektowym były bardzo wysokie. Dlatego informatyzacja sieci eSmoking World była możliwa dzięki naszemu doświadczeniu. Z powodzeniem zagwarantowaliśmy Grupie CHIC dostawę wszystkich systemów, kompleksową implementację oraz wsparcie serwisowe – mówi Krzysztof Baj, Menedżer ds. projektów SAP w 7milowy.
Grupa CHIC jest właścicielem największej w Europie sieci sklepów i specjalistycznych punktów sprzedaży eSmokingWorld oraz rozpoznawalnych marek papierosów elektronicznych m.in. Mild, Volish, P1. Należy do czołówki światowych firm w branży e-papierosów niezależnych kapitałowo od sektora Big Tobacco. W skład sieci eSmoking World wchodzi ponad 1.200 punktów sprzedaży detalicznej oraz międzynarodowe centrum obsługi e-commerce, które realizuje zamówienia on-line do ponad 24 krajów na całym świecie.

Źródło: 7milowy

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top