loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

AGATA MEBLE inwestuje w nowoczesny system ERP

Ujednolicenie zarządzania, efektywniejsza praca, optymalizacja kosztów, wzrost jakości obsługi klienta. To tylko część korzyści, jakie osiągnęła firma AGATA MEBLE dzięki wdrożeniu systemu klasy ERP Asseco Business Solutions. Uruchomione rozwiązanie pozwoliło ponadto na integrację użytkowanych przez znanego dystrybutora mebli programów informatycznych i obsłużenie procesów biznesowych, które do tej pory nie miały wsparcia w postaci narzędzi IT.


 
Asseco Business Solutions opracowało i wdrożyło w AGATA MEBLE kompleksowy system do obsługi procesów biznesowych związanych z głównym przedmiotem działalności firmy, jakim jest handel detaliczny oraz finanse i księgowość.
Potrzebowaliśmy jednego, nowoczesnego programu ERP, który w czasie rzeczywistym wymieniałby informacje pomiędzy współpracującymi ze sobą modułami, pozwalał na korzystanie z jednej bazy danych oraz umożliwiał analizowanie zgromadzonych informacji w trybie on-line. Poza tym oczekiwaliśmy dodatkowo wsparcia w takich obszarach jak np. reklamacje czy sprzedaż hurtowa, których sposób obsługi nie był optymalny – mówi Przemysław Gurban, Dyrektor Operacyjny Agata Meble.
Wdrożony w AGATA MEBLE system Asseco Softlab ERP umożliwił efektywne zarządzanie zarówno sprzedażą hurtową (w tym także eksportem) i detaliczną towarów ze stanów magazynowych, mebli na zamówienie oraz dodatków w butikach. Program pozwolił również na pełną obsługę sklepów franczyzowych oraz koordynowanie procesu zaopatrzenia i reklamacji, w tym reklamacji przedsprzedażowych, sprzedażowych i od dostawców. Ponieważ AGATA MEBLE posiada łącznie 16 salonów i 2 magazyny centralne, bardzo ważnym zadaniem dla systemu ERP było także wsparcie zarządzania gospodarką magazynową, z uwzględnieniem ilości magazynów, ich powierzchni oraz różnorodności przechowywanych produktów. System Asseco Softlab ERP czuwa również nad prawidłowym funkcjonowaniem finansów AGATA MEBLE, pozwalając m.in. na prowadzenie księgi głównej, dzienników finansowych, rozrachunków, rozliczeń z bankami, wykonywanie przelewów czy zarządzanie środkami trwałymi.

Wdrożony system Asseco Softlab ERP pozwolił firmie AGATA MEBLE na pełną automatyzację pracy w obszarach do tej pory mało efektywnych. Dzięki temu po pierwsze umożliwił wyeliminowanie ryzyka popełnienia błędu podczas pracy wykonywanej ręcznie, poza tym znacząco podniósł wydajność samej pracy i jej efektywność, obniżając równocześnie koszty. Pełna kontrola nad gospodarką magazynową, procesem reklamacji czy możliwość tworzenia złożonych akcji promocyjnych pomogły usprawnić jakość obsługi klienta i otworzyć nowe perspektywy współpracy z kontrahentami.
Aby zapewnić nam konkurencyjność, nie boimy się wykorzystywać nowoczesnych technologii i inwestować w systemy informatyczne. Wiemy, że przyniesie nam to wymierne korzyści, pozwoli przetrwać zawirowania na rynkach i pozwoli umocnić naszą pozycję w przyszłości” – dodaje Przemysław Gurban.
Asseco Softlab ERP to zintegrowany system informatyczny wspomagający kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem. Oparta o technologię Microsoft aplikacja umożliwia tworzenie indywidualnych rozwiązań dopasowanych do branży, specyfiki oraz potrzeb firmy klienta.

Źródło: ASSECO BUSINESS SOLUTIONS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top