loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Infor M3 wspiera procesy w Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej

W styczniu 2015 roku zakończyło się z sukcesem wdrożenie systemu Infor M3 w Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej. Projekt miał na celu usprawnienie zarządzania wszystkimi procesami biznesowymi spółdzielni. Dostawcą Infor M3 i stroną prowadzącą projekt wdrożeniowy jest firma Polish Consulting Company (PCC), będąca partnerem korporacji Infor - producenta M3. MSM jest jedną z najnowocześniejszych mleczarni w Polsce, intensywnie inwestującą w rozwój, między innymi w nowoczesne narzędzia technologiczne, takie jak na przykład system ERP.


 
Wdrożenie Infor M3 trwało zaledwie dziewięć miesięcy - od kwietnia 2015 roku do stycznia 2015 – i objęło zakresem wszystkie procesy biznesowe, począwszy od skupu mleka, poprzez zakup pozostałych materiałów produkcyjnych i nieprodukcyjnych, produkcję, zarządzanie jakością, magazynowanie i logistykę, sprzedaż, zarządzanie finansami i rachunkowością, po raportowanie i opracowywania statystyk. Prezes MSM , Stanisław Jamiołkowski, mówi:
System Infor M3 wspiera rozwój naszej firmy - ma szeroką funkcjonalność ‘rosnącą’ razem ze wzrostem firmy, a jednocześnie jest specjalistycznie dopasowany do branży mleczarskiej. Jesteśmy zadowoleni zarówno z samego systemu, jak i z firmy PCC, która przeprowadziła projekt wdrożeniowy na czas i w założonym budżecie.
Ze strony PCC projekt wdrożeniowy przebiegał zgodnie z założonym harmonogramem i w ramach ustalonego budżetu.
Współpraca z MSM, zarówno z kierownikami działów, jak i poszczególnymi użytkownikami, układała się bardzo dobrze. Zdajemy sobie sprawę, że wdrożenie systemu ERP to mała rewolucja w firmie – i trzeba przyznać, że MSM sprostało wszystkim związanym z nią wyzwaniom – powiedział Cezary Melcer, Prezes PCC.
Wybierając rozwiązanie bazujące na systemie Infor M3, MSM znalazła się w grupie wiodących na świecie producentów wyrobów mleczarskich używających tego systemu. Należą do nich m.in. irlandzka Irish Dairy, szwedzkie Arla i Skanmejerier, norweska Tine, szwajcarska LRG Groupe, amerykańska Clover Stornella, holenderskie Kono Kaasmaker i Beltinhoeve, nowozelandzka Synlait oraz wiele innych firm.

System Infor M3 jest rozwijany ściśle pod kątem wybranych mikrobranż i jest dedykowanym elementem pakietu narzędzi Infor dla sektora producentów żywności, a w szczególności dla przetwórców i producentów mleka. Ten pakiet narzędzi informatycznych to kombinacja wielu lat doświadczeń i technologii. Doświadczeń we współpracy ze światowymi liderami sektora spożywczego i technologii, która dba o wygodę i efektywność pracy użytkowników.

MSM w Mońkach należy do grona najnowocześniejszych i najprężniej rozwijających się zakładów mleczarskich w Polsce. Powstała 1 maja 1972 roku z połączenia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Dolistowie i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krypnie. MSM specjalizuje się w produkcji serów dojrzewających typu holenderskiego i szwajcarskiego, masła extra i miksów tłuszczowych oraz wyrobów proszkowanych: serwatki w proszku i odtłuszczonego mleka w proszku.

Źródło: INFOR

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top