loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Platforma IFS Managed Cloud zdystansowała oferty konkurencji, zapewniając firmie Jacopa korzyści z szybkiego, bezpiecznego i elastycznego systemu ERP, który można rozszerzać o kolejne funkcje w miarę potrzeb.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Jacopa, specjalizująca się w dziedzinie rozwiązań technicznych i usług w sektorze wodno-kanalizacyjnym — wdroży rozwiązanie IFS Managed Cloud w środowisku Microsoft Azure po wydzieleniu spółki z organizacji nadrzędnej — firmy Ovivo. Ta platforma przyczyni się do rozwoju firmy Jacopa odchodzącej od infrastruktury informatycznej firmy Ovivo, zapewniając tym samym pracownikom w czterech oddziałach na terenie Wielkiej Brytanii dostęp w czasie rzeczywistym do informacji dotyczących kluczowych procesów, takich jak zakupy, produkcja czy obsługa techniczna.

Firma Jacopa powstała w marcu 2015 po sprzedaży brytyjskiego działu usług komunalnych spółki Ovivo Inc. kadrze kierowniczej wyższego szczebla. Umowa zaowocowała skupieniem kilku uznanych brytyjskich marek w branży usług komunalnych pod nazwą nowopowstałej organizacji — Jacopa, która specjalizuje się w projektowaniu i zarządzaniu projektami z zakresu systemów i urządzeń przeznaczonych do uzdatniania wody i ścieków komunalnych oraz przemysłowych. Nowopowstała spółka oferuje swoim klientom obsługę na każdym etapie realizacji projektu — od wytwarzania produktu po remonty i naprawy.

Wykup menadżerski przewiduje odłączenie firmy Jacopa od systemu informatycznego firmy Ovivo do listopada 2015 roku. Mając na uwadze ten termin, firma zwróciła się do różnych dostawców rozwiązań klasy ERP z pytaniem o ofertę na rozwiązanie zapewniające możliwość kompleksowego zarządzania, które wyróżnia krótki czas wdrażania i minimalne ryzyko dla działalności. Platforma IFS Managed Cloud zdystansowała konkurencję, zapewniając firmie Jacopa korzyści z systemu ERP zorientowanego na realizację projektów oraz zarządzanie cyklem życia majątku i usług serwisowych.
Dzisiejsze środowisko biznesowe wymaga realizacji projektów, których wyniki gwarantują przewagę nad konkurencją, a w przypadku brytyjskich spółek wodociągowych, które podlegają regulacji, jednym z kluczowych czynników jest konieczność realizacji dostaw z jeszcze większą skutecznością i wydajnością. Z tego względu istotne znaczenie ma dostosowanie łańcucha dostaw do tego wymogu oraz skupienie na wydajności i umiejętnościach, co bezpośrednio wiąże się z innowacjami oraz działaniami rozwojowymi, które są fundamentami wydajności operacyjnej — mówi Alex Lloyd, dyrektor zarządzający firmy Jacopa.
Jednak innym, być może ważniejszym aspektem zwiększania wydajności jest możliwość zapewnienia współpracy procesów biznesowych. Istotnym czynnikiem jest tutaj możliwość wprowadzania innowacji związanych z systemami ERP, które wykorzystują szablony obiegu dokumentów, pozwalają łączyć informacje biznesowe z różnych procesów, a także posiadają funkcję zdalnego wprowadzania i dostępu do danych, z których mogą korzystać użytkownicy i kadra zarządzająca.
Umowa została przygotowana przez firmę Anthesis — partnera serwisowego i dystrybutora rozwiązań firmy IFS, należącego do sieci IFS Partner Network. Anthesis to uznany partner serwisowy IFS UK, z którym współpracuje specjalistyczny zespół wdrożeniowy składający się z konsultantów w zakresie rozwiązań firmy IFS. Celem współpracy jest zapewnienie wartości dodanej dla nowych oraz dotychczasowych klientów w Wielkiej Brytanii, oferując szeroki zakres usług — od projektowania i wdrażania po rozbudowę i wsparcie techniczne.
Cieszymy się, że możemy współpracować ze sprawdzonymi partnerami w sieci IFS Partner Network — takimi jak Anthesis — oraz realizować kompleksowe projekty wdrożeniowe w sektorze energetyki i użyteczności publicznej, w którym mamy ugruntowane doświadczenie. Nasze rozwiązanie ERP oferujące możliwość kompleksowego zarządzania zapewnia firmie Jacopa dostęp do niezrównanej, działającej w chmurze platformy, która będzie wspierać jej plany rozwojowe dzięki przejrzystości informacji zarządczej oraz możliwości szybkiego dostosowania się do zmiany — mówi Paul Massey, dyrektor zarządzający w IFS Europe West.
Cieszymy się, że firma IFS może zaoferować elastyczne i zarazem przystępne cenowo rozwiązanie, dzięki któremu nasi klienci mogą zoptymalizować wdrożenie systemu ERP z wykorzystaniem rozwiązania IFS Managed Cloud w środowisku Microsoft Azure” — mówi Steve Guggenheimer, wiceprezes działu Developer eXperience & Evangelism w firmie Microsoft i główny propagator rozwiązań tej firmy. Platforma chmurowa umożliwi firmie Jacopa szybką rozbudowę lub redukcję funkcji, zwiększając w ten sposób elastyczność systemu IFS Applications w zależności od zmiennych potrzeb biznesowych.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top