loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Platforma IFS Managed Cloud zdystansowała oferty konkurencji, zapewniając firmie Jacopa korzyści z szybkiego, bezpiecznego i elastycznego systemu ERP, który można rozszerzać o kolejne funkcje w miarę potrzeb.

 REKLAMA 
 3 30 04 350x350 

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Jacopa, specjalizująca się w dziedzinie rozwiązań technicznych i usług w sektorze wodno-kanalizacyjnym — wdroży rozwiązanie IFS Managed Cloud w środowisku Microsoft Azure po wydzieleniu spółki z organizacji nadrzędnej — firmy Ovivo. Ta platforma przyczyni się do rozwoju firmy Jacopa odchodzącej od infrastruktury informatycznej firmy Ovivo, zapewniając tym samym pracownikom w czterech oddziałach na terenie Wielkiej Brytanii dostęp w czasie rzeczywistym do informacji dotyczących kluczowych procesów, takich jak zakupy, produkcja czy obsługa techniczna.

Firma Jacopa powstała w marcu 2015 po sprzedaży brytyjskiego działu usług komunalnych spółki Ovivo Inc. kadrze kierowniczej wyższego szczebla. Umowa zaowocowała skupieniem kilku uznanych brytyjskich marek w branży usług komunalnych pod nazwą nowopowstałej organizacji — Jacopa, która specjalizuje się w projektowaniu i zarządzaniu projektami z zakresu systemów i urządzeń przeznaczonych do uzdatniania wody i ścieków komunalnych oraz przemysłowych. Nowopowstała spółka oferuje swoim klientom obsługę na każdym etapie realizacji projektu — od wytwarzania produktu po remonty i naprawy.

Wykup menadżerski przewiduje odłączenie firmy Jacopa od systemu informatycznego firmy Ovivo do listopada 2015 roku. Mając na uwadze ten termin, firma zwróciła się do różnych dostawców rozwiązań klasy ERP z pytaniem o ofertę na rozwiązanie zapewniające możliwość kompleksowego zarządzania, które wyróżnia krótki czas wdrażania i minimalne ryzyko dla działalności. Platforma IFS Managed Cloud zdystansowała konkurencję, zapewniając firmie Jacopa korzyści z systemu ERP zorientowanego na realizację projektów oraz zarządzanie cyklem życia majątku i usług serwisowych.
Dzisiejsze środowisko biznesowe wymaga realizacji projektów, których wyniki gwarantują przewagę nad konkurencją, a w przypadku brytyjskich spółek wodociągowych, które podlegają regulacji, jednym z kluczowych czynników jest konieczność realizacji dostaw z jeszcze większą skutecznością i wydajnością. Z tego względu istotne znaczenie ma dostosowanie łańcucha dostaw do tego wymogu oraz skupienie na wydajności i umiejętnościach, co bezpośrednio wiąże się z innowacjami oraz działaniami rozwojowymi, które są fundamentami wydajności operacyjnej — mówi Alex Lloyd, dyrektor zarządzający firmy Jacopa.
Jednak innym, być może ważniejszym aspektem zwiększania wydajności jest możliwość zapewnienia współpracy procesów biznesowych. Istotnym czynnikiem jest tutaj możliwość wprowadzania innowacji związanych z systemami ERP, które wykorzystują szablony obiegu dokumentów, pozwalają łączyć informacje biznesowe z różnych procesów, a także posiadają funkcję zdalnego wprowadzania i dostępu do danych, z których mogą korzystać użytkownicy i kadra zarządzająca.
Umowa została przygotowana przez firmę Anthesis — partnera serwisowego i dystrybutora rozwiązań firmy IFS, należącego do sieci IFS Partner Network. Anthesis to uznany partner serwisowy IFS UK, z którym współpracuje specjalistyczny zespół wdrożeniowy składający się z konsultantów w zakresie rozwiązań firmy IFS. Celem współpracy jest zapewnienie wartości dodanej dla nowych oraz dotychczasowych klientów w Wielkiej Brytanii, oferując szeroki zakres usług — od projektowania i wdrażania po rozbudowę i wsparcie techniczne.
Cieszymy się, że możemy współpracować ze sprawdzonymi partnerami w sieci IFS Partner Network — takimi jak Anthesis — oraz realizować kompleksowe projekty wdrożeniowe w sektorze energetyki i użyteczności publicznej, w którym mamy ugruntowane doświadczenie. Nasze rozwiązanie ERP oferujące możliwość kompleksowego zarządzania zapewnia firmie Jacopa dostęp do niezrównanej, działającej w chmurze platformy, która będzie wspierać jej plany rozwojowe dzięki przejrzystości informacji zarządczej oraz możliwości szybkiego dostosowania się do zmiany — mówi Paul Massey, dyrektor zarządzający w IFS Europe West.
Cieszymy się, że firma IFS może zaoferować elastyczne i zarazem przystępne cenowo rozwiązanie, dzięki któremu nasi klienci mogą zoptymalizować wdrożenie systemu ERP z wykorzystaniem rozwiązania IFS Managed Cloud w środowisku Microsoft Azure” — mówi Steve Guggenheimer, wiceprezes działu Developer eXperience & Evangelism w firmie Microsoft i główny propagator rozwiązań tej firmy. Platforma chmurowa umożliwi firmie Jacopa szybką rozbudowę lub redukcję funkcji, zwiększając w ten sposób elastyczność systemu IFS Applications w zależności od zmiennych potrzeb biznesowych.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top