loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Microsoft przedstawia projekt Madera

itintegro logo2015W ostatnich dniach, Microsoft publicznie poinformował o trwających pracach nad nowym projektem o nazwie Madera (ang. project Madeira). Do niedawna, projektem Madera roboczo nazywano nową wersją Microsoft Dynamics NAV, której oficjalna premiera planowana jest na drugą połowę 2016 roku. Jednak zbieżność nazw jest przypadkowa. Nowy projekt Madera nie jest systemem ERP.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 

Czym jest projekt Madera?

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na blogu przez Marco Perisic’a, General Manager for Dynamics SMB, projekt Madera jest rozwiązaniem biznesowym, służącym do zarządzania podstawowymi procesami w firmie. Dedykowane jest przedsiębiorstwom z sektora MŚP.

Świeżo ogłoszony projekt Madera to zintegrowane narzędzie biznesowe, będące kontynuacją strategii One Microsoft. Jest to narzędzie łączące podstawowe funkcjonalności systemu ERP z usługą Office 365 oraz chmurą obliczeniową Microsoft Azure.

Dostępny wyłącznie w USA

Obecnie, produkt można testować wyłącznie w USA. Według planów, powszechny dostęp do oprogramowania będzie możliwy w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie 2016 roku. W pozostałych krajach będzie wdrażany w późniejszym etapie.

Rozwiązanie biznesowe odkryte na nowo?
  • Nowy poziom wydajności – zdaniem projektantów, nowy projekt w znaczącym stopniu skraca czas potrzebny na przełączenie się między aplikacjami biznesowymi a pocztą e-mail. Rozwiązanie umożliwia automatyczną identyfikacje dokumentów, takich jak faktury, czy zapytania ofertowe. Dodatkowo dostarcza narzędzia potrzebne do podjęcia natychmiastowych działań. Wszystko to możliwe jest bez zamykania programu Outlook. Interfejs oprogramowania jest prosty i intuicyjny. Znając oprogramowanie Office, użytkownik nie będzie miał problemu z obsługą pozostałych rozwiązań od Microsoft.
  • Po pierwsze chmura – Projekt Madera został w pełni zintegrowany z chmurą Microsoft Azure, co pozwala na pełną kontrolę kosztów i skalowalność. To rozwiązanie zaprojektowane dla małych oraz średnich firm z tendencją wzrostu, ceniących swobodę oraz bezpieczeństwo gwarantowane przez Microsoft.
  • Mobilny dostęp – Projekt Madera został stworzony z myślą o pracownikach działających mobilnie. Wymagających dostępu do danych biznesowych z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, za pomocą urządzeń mobilnych z systemem Windows, iOS lub Android.
  • Zaprojektowany dla wzrostu – projekt Madera to kompleksowe rozwiązanie, dedykowane firmom zatrudniającym od 10 do 100 pracowników. Są to organizacje, które potrzebują bardziej zaawansowanego oprogramowania finansowo-księgowego, jednak nie stać ich na bogaty w funkcjonalności system ERP. Projekt Madera to rozwiązanie wielojęzyczne, które posiada zakres funkcjonalności obejmujący: finanse, zarządzanie sprzedażą, zakupami, zapasami, CRM. Planowane jest rozbudowanie możliwości projektu Madera o rozwiązania branżowe.

NAV365 – Znacznie więcej niż projekt Madera

Projekt Madera jest tegoroczną koncepcją wprowadzoną przez Microsoft. Jednak już od roku, na polskim rynku, istnieje zbliżony produkt – NAV365, bazujący na integracji systemu Microsoft Dynamics NAV z Office 365 oraz chmurą Azure. Dedykowany jest firmom z sektora MŚP, usługowo-handlowym oraz start-upom. NAV365 został wprowadzony na polski rynek przez firmę IT.integro – Złotego Partnera Microsoft Dynamics.

Istnieje wiele różnic między NAV365 a projektem Madera. Podstawową jest fakt, że kluczowym elementem NAV365 jest system ERP – Microsoft Dynamics NAV. W projekcie Madera system Dynamics NAV nie istnieje.

Dodatkowo, NAV365 jest rozwiązaniem znacznie bogatszym w funkcjonalności, niż projekt Madera. Microsoft Dynamics NAV, dostępny w pakiecie NAV365, posiada szeroki zestaw podstawowych funkcjonalności, w skład którego wchodzą: zarządzanie finansami, środkami pieniężnymi, środkami trwałymi, zakupami, łańcuchem dostaw, zapasami, kontaktami i zadaniami (CRM). System można swobodnie rozbudowywać o nowe funkcje oraz rozwiązania branżowe.

NAV365, podobnie jak projekt Madera to efektywne rozwiązanie biznesowe, obalające barierę wejścia mniejszych firm. Jednak należy pamiętać, że NAV365 nie jest polskim odpowiednikiem projektu Madera. Oferuje on swoim użytkownikom znacznie więcej możliwości.

Źródło: www.it.integro.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top