loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Qualiac ERP w paryskiej operze

System zintegrowanego zarządzania (ERP) firmy Qualiac został wybrany przez Paryską Operę Narodową jako rozwiązanie w pełni spełniające nowe wymogi Gospodarki Finansowo Budżetowej Państwa. W przeddzień reformy regulacyjnej, zastąpi on serię przestarzałych programów.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Początki Paryskiej Opery Narodowej sięgają 1661 roku, kiedy to Ludwik XIV ufundował Królewską Akademię Tańca, natomiast początki jej systemu informatycznego łączą się z ustanowieniem w 1994 roku statusu instytucji publicznej jaką Opera jest do dzisiaj. Poprzedni system Informatyczny nie tylko stał się technicznie przestarzały – trzeba było również dopasować się do nowych wymogów Gospodarki Finansowo Budżetowej (GBCP), które zostały wprowadzone w 2016 roku we Francji. Aby tego dokonać konieczne było globalne przekształcenie, które rozpoczęło się już 2011 roku, a po ogłoszeniu zmian regulacyjnych - w 2012 roku, nabrało szybszego tempa.

Przetarg, mający miejsce w 2013 roku zakończył się wyborem unikatowego systemu ERP firmy Qualiac, przy wsparciu firm Syxperiane i Grant Thornton. Dzięki temu sześć różnych dotychczasowych programów zostało zastąpionych przez jeden zintegrowany system zapewniający o wiele większą sprawność wszystkich wymaganych procesów. Przetarg prowadzony był w formie dialogu konkurencyjnego, a decyzja została podjęta na podstawie uwzględnienia wkładu i kompetencji zespołów różnych producentów, w kwestii przystosowania produktu do konkretnych potrzeb instytucji publicznej.

Rachunkowość finansowa i rachunkowość budżetowa musiały zostać połączone mimo swojej dotychczasowej rozdzielności. Poza tym wiele zadań, niegdyś wykonywanych manualnie, zostało zautomatyzowanych. Zwolniło to zasoby o wartości dodanej, tym bardziej, że produkt ten jest kompatybilny ze standardowym oprogramowaniem biurowym (zwłaszcza arkuszami ułatwiającymi analizy). Co ważne - wdrożone narzędzie, z unikalną bazą danych, posłuży za podstawę do kolejnych zmian.

Źródło: Qualiac Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top