loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Optima Products wybrała system ERP firmy Epicor, aby wspomagać wzrost firmy

todisEpicor Software, globalny dostawca rozwiązań ERP dedykowanych dla firm produkcyjnych, ma przyjemność ogłosić, iż firma Optima Products Ltd wybrała system Epicor ERP. Rozwiązanie to, określane jako ERP następnej generacji, ma poprawić przejrzystość uzyskiwanych informacji, wspomóc pozyskiwanie klientów oraz przyspieszyć rozwój firmy.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Optima Products jest zlokalizowaną w Wielkiej Brytanii firmą z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku stałych i przeszklonych ścian działowych. Oferuje największy asortyment wyrobów w tym segmencie. Dzięki współpracy z architektami i projektantami wnętrz produkty te są wykorzystywane do tworzenia fantastycznych, wysokiej jakości przestrzeni do pracy. Firma z siedzibą w Bath może poszczycić się obrotami rzędu 10 mln £ oraz tym, że w ciągu ostatnich pięciu lat rozwijała się bardzo dynamicznie. Korzystając z dobrej passy producent rozszerzył swoją ofertę produktów, między innymi o złożone systemy wykonywane na zamówienie.
Potrzebujemy systemu, który będzie dużo bardziej dynamicznie wspierał naszą codzienną pracę i pozwoli utrzymać tempo wzrostu obserwowane w ostatnich latach. Mając to na uwadze jesteśmy głęboko przekonani, że Epicor ERP będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. -Christian Mabey, Dyrektor Zarządzający, Optima Products Ltd
Dynamiczny rozwój i znacznie większa skala działalności, rosnący popyt i coraz bardziej zróżnicowane produkty wymagały dużo sprawniejszego, niż dotychczas używane, rozwiązania informatycznego. Szczególnie dotyczyło to obszaru planowania zasobów produkcyjnych (MRP). Optima rozpoczęła poszukiwanie nowego systemu wspomagającego pracę firmy, będącego w stanie wspierać wytwarzanie produktów na zamówienie oraz przełożyć często bardzo złożone wymagania Klientów na zestaw instrukcji produkcyjnych.
Nasz poprzedni system ograniczał możliwość monitorowania faktycznego obciążenia w wybranym momencie. Aby uzyskać takie informacje, musieliśmy przyjmować dodatkowych pracowników, których jedynym zadaniem było przesiewanie niezbędnych informacji. Ograniczenia naszego systemu MRP hamowały nasz wzrost i nie pozwalały pracować optymalnie – tak opisuje problemy wynikające z niedostosowania rozwiązania informatycznego Christian Mabey, dyrektor zarządzający Optima Products Ltd.
Kontynuując wypowiedź stwierdził, że:
W roku 2015 osiągnęliśmy rekordowy poziom produkcji, ale tylko dzięki gigantycznemu wysiłkowi naszych pracowników niwelujących przeszkody stwarzane przez system informatyczny. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że jeśli chcemy nadal się rozwijać, musimy ponownie zweryfikować jedną z podstaw naszej działalności, którą jest system MRP.
Na podstawie dostarczonych przez Epicora materiałów obrazujących, jak dobrze rozwiązanie tej firmy może sprawdzić się w Optimie, został ostatecznie wybrany system Epicor ERP.

Stuart Hall, Dyrektor ds. Sprzedaży Epicor Software na Wielką Brytanię i Irlandię skomentował:
Podobnie jak w wielu stabilnych firmach odnoszących duże sukcesy, także w przypadku Optima Products to rozwiązanie informatyczne odziedziczone z poprzednich faz rozwoju firmy okazało się głównym hamulcem jej rozwoju. Epicor ERP zapewni dużo większą przejrzystość informacji na każdym etapie procesu produkcji, usprawni organizację dostaw każdego z zamówień klientów, maksymalnie ograniczy obieg dokumentów papierowych i zapewni przechowywanie wszelkich niezbędnych danych w systemie.
Mabey podsumował:
Potrzebujemy systemu, który będzie dużo bardziej dynamicznie wspierał naszą codzienną pracę i pozwoli utrzymać tempo wzrostu obserwowane w ostatnich latach. Mamy nadzieję odnieść korzyści ze skrócenia czasu realizacji zadań w procesie produkcyjnym oraz zapewnić wysoką jakość w okresach nasilonego popytu. Oczekujemy przyspieszenia tempa wzrostu w dłuższej perspektywie. Cieszymy się na myśl, że to wdrożenie pozwoli nam pójść do przodu.
Źródło: www.todis.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top