loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Jeden z czołowych producentów i dystrybutorów maszyn przetwórstwa spożywczego, bydgoska Ma-Ga, wdrożyła kompleksowe rozwiązania systemu ERP Streamsoft Prestiż.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja maszyn stosowanych w przetwarzaniu żywności. Przedsiębiorstwo zajmuje się także obróbką mechaniczną elementów metalowych. „Ma-Ga” posiada w asortymencie głównie krajalnice, piły i kotleciarki do mięs, a także szatkownice do warzyw i owoców. Przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż za pośrednictwem autoryzowanej sieci hurtowni oraz eksportuje swoje towary za granicę (Wlk. Brytania, USA).

System ERP Streamsoft Prestiż ujednolicił rozwiązania IT we wszystkich kluczowych obszarach firmy Ma-Ga (wcześniej stosowano wiele różnych programów, które były dedykowane konkretnym potrzebom). W projekcie znalazły zastosowanie następujące moduły systemu Streamsoft Prestiż:
 • Moduł Handlowo – Magazynowego,
 • Moduł Zarządzania Produkcją,
 • Moduł Zarządzania Relacjami z Klientem,
 • Moduł Finanse i Księgowość,
 • Moduł Środków Trwałych,
 • Moduł Rozrachunków,
 • Moduł Kadry i Płace,
 • Moduł B2B,
 • Moduł Karty Pracy,
 • Moduł Serwis.
Integracja rozwiązań informatycznych obsługujących procesy zachodzące w firmie w jeden system klasy ERP, zapewniła m.in.: zmniejszenie pracochłonności związanej z wprowadzaniem i przetwarzaniem danych, wsparcie w układaniu polityki sprzedażowej, zakupowej oraz produkcyjnej, wsparcie w obszarze zarządzania gospodarką magazynową, możliwość raportowania o wykonanej produkcji w trybie online, możliwość monitorowania produkcji i poziomu realizacji zleceń, a także automatyczną wycenę rzeczywistego kosztu wytworzenia.

Jednym z ciekawszych rozwiązań tego wdrożenia było usprawnienie rozliczania czasu pracy w trybie akordowym, dzięki przygotowaniu Modułu Karty Płacy, który został w pełni dopasowany do potrzeb Klienta. Również Moduł Handlowo-Magazynowy adaptowano odpowiednio do procesów zachodzących w firmie, poprzez utworzenie systemu automatyzującego i usprawniającego kontrolę poziomu zrealizowania pakietów sprzedaży w rozliczanym okresie. Moduł Serwis został z kolei tak przystosowany, by umożliwić analizę awaryjności maszyn i związanych z nią kosztów. Pomaga on — na podstawie rozliczania napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych — analizować defekty i wskazywać na ewentualne usterki w oferowanych przez firmę produktach.

Wśród dodatkowych korzyści, wynikających z wdrożenia systemu ERP Streamsoft Prestiż, można wyróżnić:
 • Posiadanie systemu ergonomicznego w obsłudze z możliwością rozbudowania jego funkcjonalności,
 • Utrzymywanie w bazie danych dokumentów wystawianych we wszystkich wdrożonych modułach,
 • Dostęp do bazy danych w czasie rzeczywistym – zarówno dla użytkowników sieci lokalnej jak i będących poza nią, 
 • Zdalne wsparcie przez Dział Wsparcia Technicznego w sytuacjach awaryjnych,
 • Łatwość w dostępności do bieżących aktualizacji oprogramowania.

Podsumowując, rozwiązania wdrożone w Bydgoskich Zakładach Maszyn Gastronomicznych Ma-Ga pomagają w codziennej pracy użytkowników systemu. Dodatkowo ulepszają sposób pozyskiwania informacji zwrotnych na temat prowadzonej działalności i kondycji finansowej firmy.

Źródło: www.streamsoft.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top