loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma W.B. Chambers, zajmująca się produkcją, importem i dystrybucją owoców, wdraża system IFS Applications™ 9. Pozwoli on zautomatyzować i monitorować procesy związane z intensywnym rozwojem działalności przedsiębiorstwa.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


W.B. Chambers jest jedną z największych na rynku brytyjskim firm zajmujących się produkcją i dystrybucją owoców miękkich. Majątek firmy obejmuje 125 hektarów wydajnych farm oraz nowoczesne zakłady przetwórcze, do których trafiają owoce z kraju i zagranicy. Przedsiębiorstwo obsługuje duże sklepy, hurtownie i punkty sprzedaży na terenie całego kraju.

Firma W.B. Chambers dostarcza owoce na potrzeby najważniejszych supermarketów w Wielkiej Brytanii, a swoją ofertę wzbogaciła także o usługi związane z pakowaniem i dystrybucją. Oprócz uprawy, z której przychody wzrosły w ciągu trzech lat o 40%, firma zaczęła również importować owoce miękkie z innych krajów oraz zajmować się pakowaniem owoców innych importerów.

W ciągu minionych dwóch lat przychody grupy W.B. Chambers wzrosły o 400%. W związku z ambitnym planem zwiększenia sprzedaży i rozwoju działalności potrzebny był sposób inteligentnego i wydajnego kierowania działalnością trzech kluczowych jednostek biznesowych firmy. Celem współpracy przedsiębiorstwa z firmą IFS oraz wdrożenia systemu IFS Applications 9 jest uzyskanie przejrzystego wglądu w dane uzyskiwane z różnych komórek firmy. Rozwiązanie to umożliwi gromadzenie, analizowanie i wykorzystywanie cennych informacji oraz dokładne monitorowanie wszystkich procesów.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy sprawia, że nie jest łatwo o kadrę do obsługi pakowania i dystrybucji. Dlatego zapewnienie maksymalnej rentowności jest kluczowe.

System IFS Applications 9 umożliwi firmie W.B. Chambers monitorowanie i analizę wszystkich danych biznesowych w sposób scentralizowany. Dzięki temu planowanie procesów i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań będzie łatwiejsze. Bogate funkcje systemu IFS Applications 9 sprawiają, że będzie on przydatny jako wsparcie obsługi finansów, modułów związanych z łańcuchem dostaw, dystrybucji, produkcji, zakupów i obsługi zamówień. Dzięki niemu firma może stać się funkcjonującym bez przerwy producentem, importerem i dystrybutorem.
Korzystając z systemu IFS Applications do centralnego kierowania działalnością firmy, łatwiej znajdziemy najbardziej opłacalne i umożliwiające rozwój okazje biznesowe, a jednocześnie będziemy skuteczniej zapewniać najwyższą jakość obsługi naszych klientów” — powiedział Tony Godden, dyrektor ds. finansów firmy W.B. Chambers. „Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie firmy IFS, gdyż charakteryzowało się bardziej wszechstronną funkcjonalnością względem innych gotowych rozwiązań dostępnych na rynku.
Paul Massey, kierownik zarządzający w oddziale IFS na Europę Zachodnią powiedział:
Bardzo cieszy nas perspektywa współpracy z tak dużym brytyjskim przedsiębiorstwem. Firma W.B. Chambers poszukiwała rozwiązania, które pozwoli ujednolicić raporty na temat działalności jej trzech kluczowych jednostek biznesowych. Gdy firma znajdzie nowy sposób na zwiększenie przychodów i zacznie się szybko rozwijać, z reguły jest to okazja na dodatkowe podwyższenie wydajności prowadzonych działań poprzez wykorzystanie oprogramowania. Z pomocą systemu IFS Applications firma W.B. Chambers uzyska pełny wgląd w swoje zasoby, dzięki czemu łatwiej zaplanuje realizację ambitnych planów zwiększenia przychodów.
Źródło: IFS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top