loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Poszukując rozwiązań optymalizujących wydajność i przyspieszających rozwój, TGL Group przekształci infrastrukturę informatyczną przez wdrożenie systemu ERP IFS Applications 9.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że TGL Group — niezależne przedsiębiorstwo działające w sektorze konstrukcyjno-budowlanym i nieruchomości, z siedzibą w Regionie Rodano-Alpejskim we Francji, wdroży system IFS Applications™ 9, który pozwoli usprawnić infrastrukturę informatyczną i zoptymalizować procesy operacyjne.

Przedsiębiorstwo TGL Group zostało założone w 1944 roku we francuskim Regionie Rodano-Alpejskim, a jego działalność skupia się na trzech głównych obszarach: branża konstrukcyjno-budowlana, nieruchomości i usługi. Firma zatrudnia 350 pracowników, a jej obroty wynoszą 180 mln euro. Organizacja planuje zwiększenie obrotów do 200 mln euro do roku 2020. TGL Group ma siedziby w Paryżu, Nicei oraz Montpellier i zajmuje się realizacją różnych projektów obejmujących budowę i rewitalizację obiektów komercyjnych i budynków mieszkalnych. Jednym z ostatnich projektów realizowanych przez TGL Group jest budowa i obsługa obiektu o nazwie Tony Parker’s Arena Park znajdującego się niedaleko Lyonu. Obiekt ma być oddany do użytku w roku 2020.

System najnowszej generacji

Dotychczas przedsiębiorstwo TGL Group korzystało ze specjalistycznych rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie działalnością. Nie były one ze sobą połączone w skuteczny sposób, przez co aktualizacja wielu rozwiązań wymagała niepotrzebnego nakładu pracy. Wdrożenie systemu IFS Applications 9 zoptymalizuje infrastrukturę informatyczną firmy TGL Group dzięki migracji do jednego, kompleksowego rozwiązania. Dzięki wdrożeniu wiodącego rozwiązania klasy ERP firmy IFS dostosowanego do branży TGL Group zyska platformę do obsługi bieżącej i przyszłej działalności oraz rozwiązanie mobilne, które zapewni pracownikom przebywającym na placu budowy monitorowanie sytuacji operacyjnej. Céline Pomathiod-Carry, prezes TGL Group komentuje:
Ekspercka wiedza naszych zespołów oraz duże doświadczenie w realizacji projektów budowlanych umożliwiła przedsiębiorstwu TGL Group zgromadzenie wyjątkowego zasobu wiedzy fachowej w trzech powiązanych ze sobą obszarach naszej działalności. Dzięki temu nasi klienci powierzają nam realizację wielu prestiżowych projektów. Nasza organizacja dynamicznie się rozwinęła na przestrzeni kilku ostatnich lat. Utrzymanie tak wysokiego tempa rozwoju wymaga wyposażenia naszych zespołów w najlepsze narzędzia komputerowe przyczyniające się do optymalizacji naszej strategicznej działalności, dzięki którym będziemy innowacyjnym przedsiębiorstwem korzystającym z nowoczesnych narzędzi komputerowych.
Kompleksowy projekt wdrożenia systemu ERP obejmuje wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa TGL Group. System IFS Applications zostanie wdrożony w dwóch etapach. Pierwszy etap jest przewidziany na 12 miesięcy i będzie dotyczyć finansów, kadr, projektów i łańcucha dostaw. Drugi etap będzie polegać na wdrożeniu aplikacji IFS Touch Apps oraz portalu do współpracy z GED, a także portalu do obsługi zaopatrzenia. Integracja zostanie przeprowadzona we współpracy z firmą K4-U (Kardol Group).
System IFS Applications przyczyni się do zwiększenia naszej wydajności operacyjnej oraz produktywności dzięki bardziej wiarygodnym danym, lepszemu wglądowi w działalność, przyspieszeniu procesów decyzyjnych oraz zaawansowanym narzędziom do raportowania. W dalszej perspektywie czasowej nasza firma zostanie wyposażona w rozwiązanie mobilne służące m.in. do rejestracji danych podczas wizyt na placach budowy — mówi Christian Robichet, kierownik projektu wdrożenia systemu IFS Applications w przedsiębiorstwie TGL Group.
Amor Bekrar, kierownik regionalny IFS we Francji, dodaje:
Jesteśmy zaszczyceni tym, że przedsiębiorstwo TGL Group postawiło na rozwój i cyfrową transformację opartą na naszych rozwiązaniach. Szczególnie dumni jesteśmy z tego, że możemy być partnerami organizacji, która jest liderem rynku i dzięki wiedzy eksperckiej skutecznie rywalizuje z największymi wielonarodowymi przedsiębiorstwami o realizację nowych projektów. System IFS Applications będzie wspierać rozwój przedsiębiorstwa TGL Group i umożliwi osiągnięcie celów rozwojowych przewidzianych na rok 2020 i dalszą przyszłość.
Źródło: IFS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top